Pozicionavimas ir pozicionavimo žemėlapis


Ekonomikos referatas. Įvadas. Nuo ko pozicionavimas prasidėjo. Pozicionavimo apibrėžimas. Pozicionavimas. Kaip vyksta pozicionavimas. Suvokimo žemėlapis. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Produkto, paslaugos ar įmonės pozicionavimą apibrėžti ir išreikšti kitam žmogui gan sudėtinga, todėl kad tai būtu lengviau padaryti yra grafinė medžiaga – pozicionavimo žemėlapis. Šiame darbe papasakosim iš kur atsirado tokia sąvoka kaip pozicionavimas arba kitose Lietuviškuose šaltiniuose galima pamatyti kad ši sąvoka išversta kaip suvokimas, sužinosime termino atsiradimo istorija ir koki poveiki turėjo ir turi šiuolaikiniame marketinge. Kaip žaidžiama su kliento pasąmone ir ką iš to išlošiama .Bandysime išsiaiškinti kaip atliekamas pozicionavimas ir iš kokiu etapu susidedamas ir susipažindinsime su pristatymo galimybėmis. Grafiškai prademonstruosime kaip atrodo suvokimo žemėlapis ir paaiškinsime dėl ko jis taip plačiai yra naudojamas.

(A.Ries, JackTrout 2005, p.18).

Pozicionavimas prasideda nuo produkto. Nuo prekės, paslaugos, bendrovės ar netgi žmogaus, Galbūt nuo jūsų. Bet pozicionavimas nėra tai, ką darote produktui. Pozicionavimas — tai, kaip veikiate potencialaus pirkėjo mintis. Tai yra, jūs pozicionuojate produktą potencialaus pirkėjo mintyse. Taigi, neteisinga šią koncepciją vadinti produkto pozicionavimu. Iš tiesų pačio produkto juk nepakeičiate. Ne tai, kad pozicionuojant niekas nekeičiama. Dažniausiai tai vyksta. Bet vardo, kainos ar pakuotės pakeitimai, tai ne produkto pakeitimai. Iš esmės tai tik kosmetinės priemonės, kurių imamasi norint užsitikrinti gerą poziciją potencialaus pirkėjo mintyse. Pozicionavimas — tai idėja, padedanti spręsti sudėtingą problemą, kaip būti išgirstam informacija perkrautoje visuomenėje.

  • Ekonomika Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Deividas
  • 8 puslapiai (1158 žodžiai)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 74 KB
  • Pozicionavimas ir pozicionavimo žemėlapis
    10 - 6 balsai (-ų)
Pozicionavimas ir pozicionavimo žemėlapis. (2015 m. Birželio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/pozicionavimas-ir-pozicionavimo-zemelapis.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 23:49