Pozitronų emisijos tomografija skaidrės


Fizikos skaidrės. Pozitronų emisijos tomografija. Pozitronų emisijos tomografija (PET) yra radionuklidinis tyrimas. Pet. PET tyrimas yra atliekamas naudojant žymeklio kinetinio tyrimo metodą ir modifikuotus kompiuterinės tomografijos principus. Veikimo principas. Į organizmą yra įvedamas žymeklis – biologiškai aktyvi medžiaga. Pozitronų emisijos tomografijos vaizdui gauti pacientui reikia sušvirkšti ne kontrastą. Naudojami radiofarmaciniai preparatai. Radioizotopų išspinduliuotos dalelės. Veikimas.  Pozitronų emisijos tomografija suformuotas dvimatis vaizdas.  Pozitronų emisijos tomografija suformuotas trimatis vaizdas. PET suteikia galimybę. Pozitronų emisijos skenograma storojo žarnyno vėžys su metastazėmis kepenyse. Onkologinių (krūties. PET naudojama tirti. Greitai ir paprastai. Pet nauda. Visada yra tikimybė, kad nors ir labai maža radiacija. PET trūkumai. Pozitronų emisijos tomografas. Sita gal reikia ant lapu atsispauzdint kad nebutu tiek daug. PET aparatas savo išvaizda panašus į kompiuterinį tomografą arba magnetinį rezonansą. Pozitronų emisijos tomografas (PET) leidžia įvertinti vidaus organuose vykstančius pakitimus. Jungtinė PET ir KT technologija yra labai efektyvi ieškant nežinomo naviko. Tomografas 2012 m rugsėjį įrengtas LSMU ligoninėje Kauno klinikose. PET tyrimo procedūra yra pakankamai sudėtinga. Sunkumai, su kuriais susiduriama atliekant PET.  Ne tik laiko sąnaudos apsunkina šią procedūrą. Širdies, kraujagyslių ir onkologinės ligos Europoje. Pet Lietuvoje. Dėkojame už dėmesį!


PET tyrimas yra atliekamas naudojant žymeklio kinetinio tyrimo metodą ir modifikuotus kompiuterinės tomografijos principus, pritaikytus emisinei tomografijai.

Pozitronų emisijos tomografijos vaizdui gauti pacientui reikia sušvirkšti ne kontrastą, o radiofarmacinį preparatą, kuris sudarytas iš pozitronų spinduolio ir biologinio junginio. Plačiausiai onkologijoje naudojamas PET radiofarmacinis preparatas fluorodeoksigliukozė Tai gliukozės analogas, kuris kaupiasi piktybiniuose navikuose dėl padidėjusios glikolizės ir anaerobinio metabolizmo. Visgi fluorodeoksigliukozė tinkama ne visiems navikams, pavyzdžiui, gerai diferencijuotiems skydliaukės navikams informatyvesni yra radionuklidiniai tyrimai naudojant radioaktyvų jodą. Taip pat naudojami ir 18F 13N 15O 11C radionuklidai.

Radioizotopų išspinduliuotos dalelės praeina per audinius ir yra užregistruojamos išorinių detektorių – matuojama žymeklio koncentracija audinyje tam tikru laiko momentu. Ją žinant, matematinio modelio pagalba apskaičiuojamas biologinio proceso vyksmo greitis, o kompiuterinės tomografijos priemonmis yra rekonstruojamas dvimatis ar trimatis vaizdas, kuriame matomas tiriamojo proceso intensyvumo pasiskirstymas.

 Pozitronų emisijos tomografija suformuotas trimatis vaizdas.

 • Fizika Skaidrės
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Elvinas
 • 21 puslapis (729 žodžiai)
 • Kolegija
 • Fizikos skaidrės
 • MS PowerPoint 5495 KB
 • Pozitronų emisijos tomografija skaidrės
  10 - 4 balsai (-ų)
Pozitronų emisijos tomografija skaidrės. (2015 m. Lapkričio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/pozitronu-emisijos-tomografija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:28