Pozityvaus požiūrio į save ugdymas


Saves ugdymas. Kaip save ugdyti. Pozityvaus poziurio ugdymas. Pozityvus santykiai. Saves itvirtinimas. Adekvatus saves vertinimas. Savęs suvokimo ugdymas. Pozityvus savęs vertinimas. amžius. Saves vertinimas refleksija. Pozituvaus saves vertinimo ugdymas.

Įvadas. Savivertės ugdymas. Pozityvaus požiūrio į save svarba asmenybei. Pozityvaus požiūrio į save samprata. Pozityvų požiūrį į save įtakojantys veiksniai. Tėvų vaidmuo. Pedagogų vaidmuo. Savęs vertinimo lygiai. Savęs pervertinimas. Nepakankamas savęs vertinimas. Adekvatus savęs vertinimas. Išvados. Refleksija. Literatūra.

Temos aktualumas. Savosios vertės suvokimas yra nepaprastai svarbi asmenybės charakteristika. Savosios vertės lygis reguliuoja elgesį ivairiausiose gyvenimo srityse, stipriai veikia tarpasmeninius santykius, veiklos tikslų ir krypčių pasirinkimą bei jos efektyvumą, apsisprendimą krizinėse situacijose. Nuo bendro asmenybės požiurio i save labai priklauso sėkminga jos raida. Pagarba vienas kitam prasideda nuo pagarbos ir meilės sau, tai yra teigiamo savęs vertinimo. Saves itvirtinimas - tai labai svarbi salyga. Savimi pasitikėjimo stoka nėra įgimta. Pasitikėjimas savimi neturi nieko bendro su žmogaus protingumu. Nepilnavertiškumo jausmą žmoguje galima sukelti įvairiais būdais. Jausmas, kad tavęs niekas neišklauso, nesupranta, kad niekuo negalima pasitikėti, kad tai, kas tau svarbu ir kas vyksta tavyje, niekam nerūpi - tai dažnai būna vaikų gyvenimo dalis.

Bendrosiose programose ir išsilavinimo standartuose (2003 m. ) teigiama, kad atsakomybės, sąžiningumo, pagarbos, dėmesingumo kitam, tolerancijos formavimas yra pamatas brandžios asmenybės tapsmui. Vadinasi, mokymo procese tampa itin svarbu ugdyti vaiko dorovę, mokėjimą vertinti ne tik save, bet ir bendraamžius. Tad jau pradinėse klasėse turi būti kuriami savęs suvokimo ir pozityvių santykių su aplinkiniais žmonėmis pagrindai.

Tikslas. Aptarti pozityvaus požiūrio į save ugdymą.

Objektas. Pozityvaus požiūrio į save ugdymas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2564 žodžiai)
  • Universitetas
  • Samant
  • Pozityvaus požiūrio į save ugdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pozityvaus požiūrio į save ugdymas. (2012 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pozityvaus-poziurio-i-save-ugdymas.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 23 d. 21:15
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema