Pozityvus senėjimas kaimo vietovėse


Pozityvus senėjimas kaimo vietovėse. Pozityvaus senėjimo veiksniai , kaimo vietovėse. Kaip aktyvinti socialinį darbą bendruomenėje.


Visuomenėje, vis dar yra nusistovėjusi nuomonė, jog senyvo amžiaus žmonės aktyviai nesportuoja, nepalaiko seksualinių ryšių, nekonkuruoja dėl ko nors, jaunesnioji karta, visuomenės lūkesčiai, bei žiniasklaida lenkia juos imtis pasyvių globotojų vaidmens. Vis dėl to nėra įrodymų, jog senstant žmonėm, vyksta didelių jų asmenybės pokyčių. Jeigu žmogus ir keičiasi, tai tie pokyčiai dažniausiai susiję su negalavimais arba pakitusiomis socialinėmis aplinkybėmis. Nors neretai informacijos apdorojimo greitis gali sulėtėti, palyginus su jaunais žmonėmis. Smegenys turi beveik neribotą sugebėjimą išmokti naujų dalykų. Šį teiginį patvirtina naujomis sritimis susidominčių, naujas žinias ir įgūdžių įgyjančių žmonių skaičius. Coleman(2008) rašo, kad senatvėje, atrodo, pats svarbiausias dalykas yra neprarasti teigiamos savęs vertinimo nuostatos. Siekiant skatinti senyvo amžiaus žmonių orumą, bei savigarbą, svarbiausias tikslas – sudaryti jiems sąlygas maksimaliai kontroliuoti savo gyvenimą. Y.G. Doyle su kolegomis Didžiojoje Britanijoje atliko tyrimą apie pozityvų senėjimą. Jis teigia, kad pozityvus senėjimas priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo ankstesniame raidos etape. Atliktas tyrimas parodė, jog fiziškai aktyvus gyvenimas apsaugo nuo ilgalaikės ligos vėlesniame amžiuje, o darbas turi teigiamą poveikį sveikatai ir subjektyviai gerovei, nes tikslinga veikla, didina žmogaus vertės jausmą ir atsparumą nesėkmėms. O Pai-Lin Lee su bendraautoriais atliko tyrimą norėdami įvertinti keturis veiksnius, nusakančius sėkmingo senėjimo procesą apimančius fizinį, socialinį, psichologinį bei laisvalaikio veiklos. Šiame tyrime buvo išskirti šie veiksnių rodikliai: fizinis veiksnys – sveikata, sužalojimai; psichologinis veiksnys – kūnas, emocijos; socialinis veiksnys – ryšių palaikymas su artimais žmonėmis; laisvalaikio veiklos veiksnys – fizinis lavinimas, atostogos. Atlikę šį tyrimą jie pastebėjo, jog labai reikšmingas yra ryšys tarp socialinių su aplinkiniais ryšių ir laisvalaikio veiklos, tiesiogiai tarp draugų ir aktyvumo. Remiantis tyrimų rezultatais senyvo amžiaus žmonių laisvalaikio leidimas su draugais, giminaičiais padeda pristabdyti fizinių funkcijų silpnėjimą, tai pat ir fizinis aktyvus, pratimų darymas.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1714 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Pozityvus senėjimas kaimo vietovėse
    10 - 3 balsai (-ų)
Pozityvus senėjimas kaimo vietovėse. (2017 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pozityvus-senejimas-kaimo-vietovese.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:26
×