Požiūris į eutanaziją


Sociologijos kursinis darbas. Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Kas tai yra eutanazija? Eutanazija Europoje. Eutanazija Lietuvoje. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Tyrimo problema: Eutanazijos ir jos reikšmės supratimas visuomenėje. Eutanazija vertinama, kaip lengvesnis būdas pasitraukti žmogui iš gyvenimo, kuris garantuoja gyvenimą be kančių.

Tyrimo tikslas: ištirti Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokytojų bei mokinių požiūrį į eutanaziją.

Išsiaiškinti ar žmonės sutinka įteisinti eutanazija Lietuvoje, tuo pačiu ir asmenims jaunesniems nei 18 metų.

Lietuvoje nėra įteisinta eutanazija, tačiau įstatymo projektą ir jį lydinčius dokumentus Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo buvęs Seimo narys A. Burba. Reklamente nustatytos sąlygos ir tvarka. Žinoma visa tai susije ir su tuo, kad daktaras įvykdęs pacientui eutanaziją, nebūtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Kadangi eutanazija yra laisvas žmogaus pasirinkimas ir jis nulems žmogaus tolymesnę būtį.

Anketose pirmieji klausimai demografiniai, jais siekiau apklaustuosius charakterizuoti pagal lytį, amžių. Kitais klausimais bandžiau išsiaiškinti kaip mokytojai bei mokiniai supranta eutanaziją ir jos reikšmę. Anketos klausimai orientuoti į eutanazijos įteisinimą Lietuvoje, bei respondento supratimą apie ją.

Apie eutanaziją kalbama dažnai, nes tai aktualu, todėl nenuosabu kad ir apklaustųjų dauguma žino šią sąvoką.

Dauguma apklaustųjų nesiryžtų eutanazijai.

Truputį daugiau, kaip pusė apklaustųjų nesutinka, kad eutanazija yra lygi žmogžudystei.

Apklaustieji nesutinka dėl eutanazijos įteisinimo Lietuvoje, todėl akivaizdu kad dar daugiau nesutinkančių, kad eutanazija būtų įteisinta jaunesniems kaip 18 metų asmenims.

Aš esu Dovydas Balčiūnas, Žemaitijos Kolegijos studentas. Siekdamas sužinoti visuomenės požiūrį į eutanazija noriu pateikti šią anketą. Prie jums tinkančio atsakymo varianto pažymėkite ×. Anketa yra anoniminė. Ačiū už nuomonę.

Požiūris į eutanaziją. (2015 m. Gegužės 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/poziuris-i-eutanazija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:12