Požiūris i seksualumą savo lyties atžvilgiu


Hegemoninis požiūris į moters. Keiciasi vyru poziurisi moteris. Referatas apie požiūri.

Sociologijos referatas. Įvadas. Teoriniai seksualumo aspektai. Seksualumo sąvoka ir jos kilmė. Skirtingos seksualumo apibrėžtys. Seksualumo samprata savarankiškame darbe. Moterų ir vyrų požiūris į savo lyties seksualumą bei jį formuojantys veiksniai. Seksualumas žiniasklaidoje. Žiniasklaidos įtaka. Moters seksualumas moteriškuose žurnaluose. Moters ir vyro kūnai reklamoje. Hegemoninis vyriškumas lietuvoje. Hegemonija kaip homofobija. Kiti hegemonijos aspektai. Moters prigimtis. Anketinės apklausos rezultatų analizė.


Besikeičiant paties kūno patrauklumo/seksualumo supratimui, kūnui, jo seksualinei išraiškai tampant svarbiu reiškiniu, plečiantis moters vietos visuomenėje suvokimui, kartu keičiasi ne tik vyro požiūris į „dailiąją lytį“, bet ir pačios moters požiūris į moterį. Mūsų visuomenėj moters kūnas – labai dažnas diskusijų objektas. Tuo tarpu reikšmė vyro kūno studijoms nustumiama į šalį ir, Artūro Tereškino žodžiais, „vyrai dažniausiai apžvelgiami probėgšmais“. Savaime formuojasi klausimas, kodėl diskusijose vyro kūnas lieka nuošalyje ir ar tai galėtų daryti įtaką vyro savivokai ir požiūriui į savąją lytį bei jos seksualumą.

Koks vaizdinys susiformuoja vyro galvoje, prabilus apie kito vyro kūną? Ką apie moterišką seksualumą galvoja moterys? Ar tikrai moteris šioje srityje turi daugiau įžvalgumo bei lengviau kalba apie savos lyties seksualumą? Žmogaus seksualumas savo lyties atžvilgiu iki šiol mažai nagrinėtas, šio darbo metu bus bandoma išanalizuoti, rasti skirtumus tarp moters bei vyro požiūrių į savo bei savo lyties seksualualumą.

Darbo objektas – Požiūris į seksualumą savo lyties atžvilgiu

Darbo tikslas – Išanalizuoti lietuvių savos lyties seksualumo supratimą, požiūrį į jį.

Darbo uždaviniai:

1)Atlikti empirinį tyrimą Lietuvoje, apklausiant vyriškos ir moteriškos lyties atstovus.

2)Išanalizuoti sąvokos „seksualumas“ mokslinę ir populiariąją reikšmę

3)Išanalizuoti skirtumus tarp vyrų ir moterų seksualumo bei jo suvokimo

4)Pateikti galimas priežastis, formuojančias požiūrį į savos lyties seksualumą

Darbo metodai:

Nagrinėjant seksualumo sampratą ir jos formavimosi ypatybes, naudota mokslinės ir dalykinės literatūros bei dokumentų analizė ir sintezė, sisteminimas ir apibendrinimas, remtasi užsienio ir lietuvių autorių straipsniais; analizuojant lietuvių požiūrį į savo lyties seksualumą, naudotas empirinis tyrimas, loginės analizės, palyginimo ir grafinio vaizdavimo metodai.

  • Sociologija Referatai
  • 2013 m.
  • Elvina
  • 20 puslapių (4057 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 183 KB
  • Požiūris i seksualumą savo lyties atžvilgiu
    10 - 2 balsai (-ų)
Požiūris i seksualumą savo lyties atžvilgiu. (2013 m. Sausio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/poziuris-i-seksualuma-savo-lyties-atzvilgiu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:09