Pradedančiųjų ir besimokančių vairuotojų pasirinkimas vairuoti lengvąjį automobilį su mechaninę ar automatinę pavarų dėže


Įvadas. Tyrimo tikslas, uždaviniai. Transmisija. Tyrimo statistinių duomenų analizė ir pateikimas. Išvados. Šaltiniai. Apklausos anketa.


Aš pasirinkau nagrinėti pradedančiųjų vairuotojų ir dar besimokančių vairuoti nuomonę pasirenkant vairuoti automobilį su mechaninę arba automatinę pavarų dėžę, kadangi mano nuomone šiomis dienomis daugumos žmonių susisiekimas sunkiai įsivaizduojamas be automobilių, o kiekviename iš jų gali būti skirtinga transmisija, kas turi įtakos tiek automobilio eksploatacijai, tiek vairavimo ypatumams. Šiai problemai išsiaiškinti panaudojau anketinę apklausą. Šio savarankiško darbo tikslas yra anketos (gautų atsakymų) pagalba įvertinti ir sužinoti pradedančiųjų ir besimokančių vairuotojų nuomonę apie mechaninę ir automatinę transmisiją, bei sužinoti esmines problemas.

Tyrimą atlieka Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, II kurso mechaninių technologijų studentė Švenčionių mieste.  Informacija bus panaudota atlikti tyrimui. Pasirinkau respondentus Švenčionių miesto profesinio rengimo centro mokinius ir jų gautus atsakymus panaudosiu šiam tyrimui. 

Šiam darbui buvo sukurta anketa, kurią sudarė 15-ką klausimų. Anketa buvo sudaryta iš lengvai suprantamų klausimų, kad respondentas būtų sudomintas ir atsakytų į klausimus nuoširdžiai bei greitai, dėl to galima analizuoti ir išsiaiškinti esmines vairavimo su atitinkamomis transmisijomis problemas.

Tyrimo tikslas: Išsiaiškinti pradedančiųjų ir besimokančių vairuotojų pasirinkimą vairuoti lengvąjį automobilį su mechanine ar automatinę pavarų dėže.

Respondentai. Anketiniame tyrime dalyvavo 50 respondentų. Pagrindą sudarė Švenčionių miesto profesinio ugdymo centro mokiniai.

Dauguma asmeniškai turi tiek vairuotojo pažymėjimą, tiek nuosavą automobilį ir kasdien keliauja į darbus, keliones, tvarko kasdienius reikalus gelbstint nuosavam transportui. Tačiau visos privilegijos prasideda nuo vairuotojo pažymėjimo, tai būtinas dokumentas leidžiantis vairuoti išlaikius teorinių ir praktinių žinių patikrinimą. Lengvojo automobilio vairavimo praktinį egzaminą galimą laikyti dviem būdais – pasirinkus mechaninę arba automatinę pavarų dėžę. Išlaikius praktinį vairavimo egzaminą su automatine pavarų dėže, vairuotojas gali vairuoti tik automobilius su automatine pavarų dėže, o jei egzaminas išlaikytas su mechanine pavarų dėže, vairuotojai gali vairuoti abu variantus transmisijos. Visgi, atsiranda daug prieštaringų nuomonių nesutariančių tarpusavyje kuri iš transmisijų yra geresnė. Daug kas pabrėžia automatinės dėžės komfortą, saugumą, kadangi transporto priemonė lengviau vairuojama, nereikia atlikti papildomų veiksmų. Kiti vairuotojai grindžią savo pasirinkimą ir simpatijas atiduoda mechaninei pavarų dėžei, ji pasižymi ilgaamžiškumu, patikimumu užvedant ir velkant automobilį, vairuotojas pats valdo situaciją vairuojant.

  • Microsoft Word 768 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1708 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rytis
  • Pradedančiųjų ir besimokančių vairuotojų pasirinkimas vairuoti lengvąjį automobilį su mechaninę ar automatinę pavarų dėže
    10 - 2 balsai (-ų)
Pradedančiųjų ir besimokančių vairuotojų pasirinkimas vairuoti lengvąjį automobilį su mechaninę ar automatinę pavarų dėže. (2020 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/pradedanciuju-ir-besimokanciu-vairuotoju-pasirinkimas-vairuoti-lengvaji-automobili-su-mechanine-ar-automatine-pavaru-deze.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 09:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo