Praeiti žemę išdidžiai ramiu žingsniu


Ar lietuviai gerbe savo tevyne rasinys. Rasiniai apie tevyne. Kodel taip svarbu myleti tevyne,jos istorija praeiti?. Kodel taip svarbu myleti tevyne jos istorija,praeiti. Lituanistinis sajudis lietuvoje referatas. Jaunam zmogui svarbu pazinti tautos praeiti. Ar lengva lietuviui myleti savo tevyne vasario 16 rašynis. Petras cvirka rasiniai.

Lietuva – maža ir tikrai neįtakinga valstybė. Galbūt lietuviai ir žino savo tėvynės istoriją, visas skriaudas ir skausmus. Bet kitos šalies gyventojas tik nusistebės: „lietuva? Juk ji tokia maža. Nemanau, kad ši valstybė kuo išsiskiria“. O mes, būdami tikri lietuviai, galėtume atsakyti: „kraują ir prakaitą liejom, kad tik mūsų tėvynė išliktų“. Taigi lietuvos praeitis labai liūdna ir niūri.

Bet kitos šalies gyventojas tik nusistebės: Lietuva? Juk ji tokia maža. Nemanau, kad ši valstybė kuo išsiskiria . O mes, būdami tikri Lietuviai, galėtume atsakyti: kraują ir prakaitą liejom, kad tik mūsų tėvynė išliktų .

Daugelį metų mūsų tėvynei gyvenimą kartino rusija. Jau nuo 1795 m. Lietuva pateko į jos sudėtį. Lietuviai nenuleido rankų. Vyko lituanistinis sąjūdis. Keista, bet studentai buvo vienas iš aktyvesnių visuomenės sluoksnių kartu su inteligentija. Jaunimo ryžtas buvo beribis. Studentai narsiai kvietė kovoti su despotizmu. Lietuviai niekada lengvai nepasidavė priešams, besikėsinantiems į jų brangiąją tėvynę.

Netgi tada, kai Lietuva buvo rusinama. Uždaromos bažnyčios, uždrausta spauda, rusiškos mokyklos. Jokie šalti nervai tokioje situacijoje nepadėjo Lietuviams. Juos paskatino meilė tautai. Lietuviai labai gerbė ir mylėjo savo Lietuvą. Jie iškentė tai, nors kaina buvo labai brangi. 40 spaudos draudimo metų. Štai įrodymas visiems, kas netikėjo Lietuvių meile ir pagarba tėvynei. Jie nesurusėjo, nepamiršo gražiosios gimtosios kalbos.

Ir štai išaušo 1918 m. Vasario 16 – osios rytas. 20 žymių Lietuvos veikėjų, akto signatarų. Šių žmonių dėka Lietuva buvo paskelbta nepriklausoma. Reikia gerbti juos už pastangas, kurios davė vaisių, nors ir neilgam.

Konfliktai, perversmai, nepasidalijimas klaipėda bei vilniumi. Ir pagaliau Lietuvos okupacija. 1940 m. Birželio 15 d. Popietę į Lietuvą įžengė raudonosios armijos daliniai. Vėl uždaromos mokyklos, atleidžiami valdininkai. O 1941 m. Birželio 14 d.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (626 žodžiai)
  • Mokykla
  • Monika
  • Praeiti žemę išdidžiai ramiu žingsniu
    10 - 3 balsai (-ų)
Praeiti žemę išdidžiai ramiu žingsniu. (2011 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/praeiti-zeme-isdidziai-ramiu-zingsniu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:29
×