Praeities paveikslas romantikų kūryboje


Romantinis kurejas maironio ir mickeviciaus kuriniuose. Praeities isaukstinimas maironio lyrikoje. Rašinys apie praeitį. Gamta romantiku kuryboje. Praeities isaukstinimas romantiku kuryboje. Gamta lietuviu romantiku kuryboje. Lietuvos paveikslas romantiku kuryboje. Mickevicius gamta. Gamta ir zmogus lietuviu romantiku kuryboje. Rašinys praeitis.

Praeities paveikslas romantikų kūryboje.

Daugelis romantizmo epochos rašytojų bandė savo kūryboje vaizduoti praeitį, norėjo atskleisti jos grožį, priversti skaitytoją pamilti praeitį. Jie kūrė praeities paveikslą savo kūriniuose. Ne išimtis ir lietuvos autoriai, adomas mickevičius poemoje „ponas tadas“ aprašė praeities lietuvą, daukantas su baranausku taip pat negailėjo gero žodžio apie lietuvos praeitį.

Praeities paveikslas įžvelgiamas a. Mickevičiaus kūrinyje „ponas tadas“. Autorius savo poemoje pagarbiai žvelgia į lietuvos praeitį. Mickevičius rašo: „tie medžiai kunigaikščių lietuvą dar mena“. Šiais žodžiais autorius parodo savo pagarbų požiūrį į lietuvos praeitį. Galima įžvelgti, kad jis didžiuojasi savo lietuvos praeitimi, kunigaikščiais, mūšių laimėjimais. Autorius tokiais žodžiais kuria šviesų, taurų, dorą, didingą lietuvos praeities paveikslą. Kituose autoriaus žodžiuose: „miškai, kurių ūksmė ir šlamesys ramino/ vytenį, mindaugą ir didį gediminą,“ autorius kuria tokį praeities paveikslą, kuriame gamtos ir žmogaus ryšys labai artimas, tai yra būdinga romantikų kūrybai. Šiais žodžiais autorius pabrėžia gamtos svarbą žmogui, kad anksčiau, net patys didingiausi valdovai, ne bet kur, o gamtoje ieškojo sielos ramybės, buvo su savo mintimis. Neveltui romantizmo idėja yra grožėjimasis gamta. Todėl autorius kuria tokį paveikslą, kuriame valdovai savojo aš ieškojo gamtoje.

A. Baranauskas savo kūrinyje, poemoje „anykščių šilelis“, praeitį aprašė dviprasmiškai.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (499 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukas
  • Praeities paveikslas romantikų kūryboje
    10 - 1 balsai (-ų)
Praeities paveikslas romantikų kūryboje. (2012 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/praeities-paveikslas-romantiku-kuryboje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 09:13
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo