Praktika bibliotekoje Renginių organizavimas


Panevėžio apskrities gabrielės petkevičaitės bitės viešosios bibliotekos aprašymas. Lietuvos Respublikos įstatymai reglamentuojantys viešųjų bibliotekų veiklą. Viešųjų bibliotekų tinklas Panevėžio mieste. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės Bitės viešosios bibliotekos pristatymas. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės - Bitės viešosios bibliotekos personalo valdymas. Bibliotekos valdymo struktūra. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės Bitės viešosios bibliotekos teikiamos paslaugos. Tarpbibliotekinio abonemento paslauga. Licencijuotos duomenų bazės ir jų panauda. Paslauga „ Klausk bibliotekininko “. Vartotojų skaitmeninio raštingumo ugdymas. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės Bitės viešosios bibliotekos reklamos priemonės. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės Bitės viešosios bibliotekos finansavimo šaltiniai ir pelningumas. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės Bitės viešosios bibliotekos laisvalaikio organizavimas. Skaitymo skatinimo programa. Socialiai pažeidžiamos gyventojų grupės. Bibliotekos projektinė veikla. Bibliotekos rinkos poreikio tyrimas. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės Bitės viešosios bibliotekos problemų indentifikavimas. Bibliotekos organizacijos veiklos privalumai , trukūmai , perspektyva. Kiti pastebėjimai apie biblioteką. Naudotų šaltinių sąrašas.


Praktikos tikslas ugdyti studentų savarankiškumą analitinį ir kritinį mąstymą, sužinoti kuo daugiau žinių apie ir laisvalaikį ir organizuojamus renginius bibliotekoje ir prisidėti prie jų rengimo. Šios praktikos privalumas yra aktualus šiandienai. Bibliotekoje organizuojama daug renginių. (kartais net trys renginiai per dieną). Renginiai yra skiriami įvairaus amžiaus žmonėms. Tikimąsi, kad ši praktika padės įgyti žinių apie įvairią kultūrinę veiklą Panevėžio mieste, taip pat sužinoti apie daug dalykų apie jų organizavimą.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos raidos istorijoje galima išskirti keletą laikotarpių, kuriuos lėmė istorinės aplinkybės. Lietuvos politinė priklausomybė ir tam tikro laikotarpio kultūros politika: 1921–1940 m. – tai Bibliotekos įkūrimas ir jos veikla Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu. 1940–1944-m. biblioteka sovietinės, vėliau vokiečių okupacijos metais. 1944–1990-ieji sovietinės priklausomybės metais ir biblioteka po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais. Bibliotekos kūrimas ir jos veikla 1921–1940. Viešosios bibliotekos kūrimo laikas 1922 m. rugsėjo 1d. Tai buvo pirmoji valstybinė viešoji biblioteka Panevėžyje. Aprašomuoju laikotarpiu Biblioteka buvo kilnojama iš vienos vietos į kitą tad palaikyti joje elementarią tvarką buvo sudėtinga. Jau okupacijos pradžioje jos patalpos užimamos Vermachto reikmėms, o Biblioteka perkeliama į Birutės g. 2.

Bibliotekos veikla po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas 1990 m. ir esminiai valstybinio, ekonominio ir visuomeninio gyvenimo pokyčiai darė įtaką visos :ietuvos bibliotekų veiklai. Tik atgavus Nepriklausomybę buvo dėtos pastangos susigrąžinti senąjį Bibliotekos pastatą. kuriame ji veikė 1933–1941m. 1992 m. balandžio mėn. Vyriausybė pritarė Kultūros ir švietimo ministerijos ir Panevėžio miesto valdybos prašymu neatlygintinai perduoti Bibliotekai dar 1945 m. sovietų armijos reikmėms užimtus pastatus Respublikos gatvėje. Perduotas pastatas buvo apleistas, jį reikėjo rekonstruoti ir pritaikyti Bibliotekos reikmėms. Šio pastato rekonstrukcijos spartinimas tapo jau neatidėliotinu reikalu. Tais pačiais 1994-aisiais ir buvo pradėtas Bibliotekos projektavimas. Biblioteka yra atvira visiems, siekiantiems žinių ir informacijos. Universalūs Bibliotekos fondai, nformacijos įvairovė tradiciniuose ir elektroniniuose šaltiniuose, plati Bibliotekos kultūrinė ir edukacinė veikla, kvalifikuotas personalas – tai palanki terpė gyventojams naudotis skaitymo ir informacijos paslaugomis.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka yra biudžetinė įstaiga, veikianti Biblioteka yra sudaryta iš 2 pastatų – senojo ir naujojo. Pagrindinis įėjimas yra pro senąjį pastatą, kurio foje randasi registratūra. Nuo pirmadienio ir ketvirtadienio bibliotekos darbuotojai dirba 08:00-17:00 valandomis. Nuo 12 valandos prasideda 45 minutes trunkanti pietų pertrauka.

● Vaikų ir jaunimo literatūros centras – Aukštaičių g. 4, Panevėžys;

● Skaitmeninio ir regiono metodinis centras – Respublikos g. 26, Panevėžys;

● Juozo Miltinio palikimo studijų centras – Algirdo g. 54-19, Panevėžys;

● Juozo Urbšio visuomeninės mintie ir kultūros centras – Čiūrų g. 21, Čiūrų k., Krekenavos sen., Panevėžio r.

3.4. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės- Bitės viešosios bibliotekos personalo valdymas

Darbuotojai atrenkami per atranką. Renkamąsi iš kelių kandidatų. Pirmiausia yra atsižvelgiama į tuos kurie turi įvairių padėkos raštų, diplomų už įvairias veiklas.

Tarpbibliotekinio abonemento paslauga. Tarpbibliotekinio abonemento (toliau – TBA) paslaugomis naudojosi 22 abonentai (bibliotekos) ir 26 Bibliotekos vartotojai. Gautos 562 užklausos iš kitų bibliotekų. Išsiųsta 549 dokumentai: 447 originalai ir 102 kopijos. Bibliotekos vartotojų pageidavimu kitoms bibliotekoms išsiųsta 63 užklausos, gauta 54 dokumentai. Teritorijos bibliotekos per TBA daugiausia užsakė leidinių mokymuisi, studijoms: vadovėlių, mokymo priemonių, monografijų. Taip pat kopijų straipsnių iš serialinių leidinių, kurių Teritorijos bibliotekos neprenumeruoja.

  • Microsoft Word 450 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3514 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ada
  • Praktika bibliotekoje Renginių organizavimas
    8 - 2 balsai (-ų)
Praktika bibliotekoje Renginių organizavimas. (2016 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktika-bibliotekoje-renginiu-organizavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 14:34
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo