Praktika gimnazijoje


Pedagogikos praktikos ataskaita.

Pažintinės praktikos ataskaita. Praktikos vadovė. Progimnazijos misija. Progimnazijos vizija. Progimnazijos filosofija. ANALITINĖ DALIS Veiklos sritis prevencinio darbo organizavimas Profesinė kompetencija - vertinti ugdytinio aplinką ir prevencijos poreikį. Veiklos sritis darbas su ugdytiniais ir jų grupėmis Profesinė kompetencija - vertinti ugdytinio poreikius ir jo socialines problemas.


Pedagoginę pažintinę praktiką, nuo 2012-01-30 iki 2012-02-19, atlikau Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje. 2008-siais metais įkurta Vilniaus Simono Daukanto pagrindinė mokykla 2011-siais metais buvo pervadinta į Vilniaus Simono Daukanto progimnaziją. Pagal 2011-2012 metų veiklos planą, mokykloje mokosi 328 pradinių (l- 4kl.), 622 pagrindinio ugdymo (5-8kl.) mokinių ir 86 ugdytojai, iš jų 3 socialiniai pedagogai.

Progimnazijos vizija- Čia gera visiems.

Progimnazijos filosofija- Aukštos žinių kokybės ir saugios mokymosi aplinkos harmonija.

Vilniaus Simono Daukanto progimnazija taip pat turi ir savas vertybes:

• Socialinė pedagogė pasakojo man, kaip reikia pažinti ugdytinius, kuriems reikalinga specialisto pagalba. Socialinė pedagogė sakė, kad labai svarbu bendrauti su ugdytiniais, stebėti jų elgesį, kaip jis keičiasi ar kuo yra kitoks nei kitų vaikų. Labai svarbu pastebėjus problemą suteikti reikalingą specialisto pagalbą.

• Pirma kompetencija buvo gebėti analizuoti ugdytinių aplinką, jos reikšmę jų gyvenime. Pačią pirmą dieną pas socialinę pedagogę užsuko du berniukai, jie buvo vieni iš vyriausių mokyklos mokinių, 8-okai. Jie iš karto susipažino su manimi, bei mano kolege, neparodė jokių priekaištų, noriai bendravo. Vėliau paprašė pasilikti kabinete, kadangi sekanti pamoka buvo geografija, o jie jos nemėgo. Socialinė pedagogė iškart paaiškino, kad pamokos yra pamokos ir visos būtinos, bei reikšmingos. Jie pasižiūrėjo į mus, ir išėjo, bet neatsisveikino, nes sakė dar sugrįžę. Vėliau socialinė apibūdino jų elgesį ,papasakojo apie jų šeimą, bei iškilusias problemas.

Praktika gimnazijoje. (2016 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/praktika-gimnazijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:03