Praktika kelioniu agenturoje Perliukas


Turizmo praktikos ataskaita. Įvadas. Įmonės charakteristika. Trumpai apie kelionių agentūrą „Perliukas“. Turizmo įmonės tikslai. Organizacinė valdymo struktūra. Įmonės teikiamos paslaugos. Draudimas. Vizos. Įmonės veikla. Populiariausi klientų pasirinkimai. Įmonės kainų politika. Rinka. Marketingas. Kainų politika. Motyvavimas. Motyvavimas pinigais. Motyvavimas pokalbiu. Finansai. Įmonės kapitalo struktūra. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra ir šaltiniai.


Kelionių agentūra – tai įmonė teikianti kelionių paslaugas: informaciją apie keliavimo, turizmo galimybes, svečias šalis, turistines vietas, padeda suplanuoti kelionės maršrutą. Viena iš tokių įmonių yra UAB „Perliukas“, kuri yra įsikūrusi Kupiškio g. 51-63, 28136 Utenoje. Organizacijos tipas UAB , nuosavybės forma – privati.

Organizacijos direktorė ir savininkė yra Lina Misiūnienė, kuri atsako už įmonėje vykstantį darbą. Iš viso įmonėje dirba penki darbuotojai: direktorė, buhalterė, du vadybininkai ir vairuotojas. Buhalterė tvarko tiesiogiai jai pavestus darbus, skaičiuoja darbuotojams atlyginimus, išrašinėja sąskaitas-faktūras ir kt. Vadybininkai tiesiogiai bendrauja su klientais, informuoja juos apie agentūros siūlomas keliones, rūpinasi jų pardavimais.

Siekdama įgyvendinti visus savo tikslus kelionių agentūra bendradarbiauja su tokiais kelionių organizatoriais kaip: Novaturas, Teztour, Guliverio kelionės, Grūda. Pati bendrovė užsiiminėja išvykstamuoju, atvykstamuoju bei vietiniu turizmu, apskritai įmonė pasižymi siūlomų paslaugų gausa. Ši kelionių agentūra siūlo tokias paslaugas:

Sąrašas parodo, jog turizmo bendrovė siūlo kelionių ir paslaugų įvairovę, tam kad kiekvienas klientas būtų patenkintas.

Kaip ir minėjau prieš tai, kelionių agntūroje dirba keturi darbuotojai. Įmonės valdymo struktūra būtų tokia:

Kelionių agentūros „Perliukas“ vadovavimo stilius yra šiuolaikiškas. Direktorės ir jos darbuotojų veiksmai yra suderinti, kadangi yra siekiama bendro tikslo ne tik gauti pelną, bet ir pateisinti kliento lūkesčius. Taip pat vadovė nesistengia centralizuoti valdžios, atvirkščiai, net gi skatina darbuotojus aktyviai dalyvauti priimant sprendimus. Vietoj griežtos kontrolės, agentūros vadovė palieka kontrolės funkciją patiems darbuotojams. Vadovė išklauso kitų nuomonės ir atsižvelgia į ją vadovaudama grupei.

Kelionių agentūra pasižymi itin dideliu kelionių skaičiumi į kitas šalis. Tiek pažintinėms, tiek poilsinėms kelionėms galima pasirinkti sau priimtinesnę transporto priemonę: galima keliauti ir autobusu, ir lėktuvu. Į poilsines keliones įeina tokios šalys kaip Turkija, Egiptas, Bulgarija, Graikija, Tailandas, Ispanija, Portugalija, Italija, Kroatija bei Kipras. Taip pat galima rinktis ir egzotines keliones, čia iš arčiau galima pažinti tokias šalis kaip Meksika, Kuba, Kinija, Japonija ir t.t.

Kelionės rengiamos įvairaus amžiaus grupės žmonės: vaikams, jaunavedžiams, pagyvenusiems žmonėms. Dažniausiai žmonės mėgsta keliauti grupelėmis, šeimomis. Kiekvienu atveju atsižvelgiama į vykstančiuosius. Ir tai, ką galėtum siūlyti jaunam žmogui, ne visada tiks pagyvenusiam. Todėl visada ieškomas optimaliausias variantas, tam kad pateisinti ir net viršyti kliento lūke

Praktika kelioniu agenturoje Perliukas. (2014 m. Gegužės 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/praktika-kelioniu-agenturoje-perliukas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:01