Praktika statybos įmonėje UAB „Naresta“


Įvadas. Įmonės aprašymas. Objektai ir juose atlikti darbai. Apartamentų komplekso K. Kalinausko g. 20, Vilnius statyba. Skydų ir medinių sijų valymo ir sandėliavimo darbai. Devinaukščio pastato Lvovo g. 81, Vilnius statyba. Bokštinio krano stovėjimo vietos paruošimo darbai. Kolonų klojinių statymo ir tvirtinimo darbai. Iškasų platinimo ir tvirtinimo. UAB „Jogailos statyba“ pastato rekonstravimo darbai. Langų priežiūra, balkonų ruošimas hidroizoliacijos klojimui ir patalpų tvarkymas. Darbų sauga ir darbų organizavimas. Darbų sauga. Darbų organizavimas. Išvados. Naudota literatūra.


Gamybinę praktiką atlikau statybos įmonėje UAB „Naresta“. Praktikos metu įmonėje užėmiau pagalbinio darbininko pareigas. Visos praktikos metu man teko dirbti trijuose skirtinguose objektuose, todėl turėjau galimybę tiesiogiai susidurti su skirtingais darbais ir skirtingomis statybų technologijomis: skydų ir medinių sijų valymo ir sandėliavimo darbai, hidroizoliacijos dengimas skiediniu, patalpų tvarkymas, bokštinio krano stovėjimo vietos paruošimo darbai, iškasų platinimo ir tvirtinimo darbai, kolonų skydų statymo ir tvirtinimo darbai bei langų priežiūros darbai.

Šiame objekte dirbau vieną savaitę, kurios metu atlikau skydų ir medinių sijų valymo ir sandėliavimo darbus, angų perdangoje laikino užtaisymo hidroizoliacija ir skiediniu darbus, hidroizoliacijos rulonų nešiojimo darbus, skydų tvirtinimo detalių rūšiavimo bei patalpų tvarkymo darbus.

Atliekant perdangų ir kolonų betonavimo darbus buvo naudojami skydai ir medinės sijos. Parengus formą į ją buvo pilamas betonas. Kuomet betonas sustingo, skydai ir medinės sijos buvo nuimtos. Po betonavimo darbų, ant skydų bei sijų liko prilipusių betono likučių, kuriuos reikėjo nugramdyti, o švarius skydus bei sijas sandėliuoti ir paruošti išvežimui.

Valant skydus reikia atkreipti dėmesį į galimas skydų deformacijas ir, jeigu įmanoma, jas sutaisyti. Išvalyti ir sutaisyti skydai buvo sandėliuojami. Kadangi skydai yra ganėtinai sunkūs, jų gabenimui į sandėliavimo vietą buvo pasitelkta bokštinio krano pagalba. Racija susisiekus su bokštinio krano mašinistu, kablys buvo nuleidžiamas į apačią. Prie kablio ir prie skydo buvo prikabinami stropai, kurie kaskart būdavo kruopščiai patikrinami. Patikrinus ir įsitikinus, kad stropo ir kablio kokybė yra tinkama, kablys būdavo pakeliamas tiek, kad darbininkai dar galėtų pasiekti ir reguliuoti skydą. Galiausiai darbininkams reguliuojant skydo kryptį, jis buvo nugabenamas į sandėliavimo vietą.

Antrasis objektas, kuriame man teko dirbti, buvo Lvovo g. 81 statomas devinaukštis pastatas. Ten priešingai nei K. Kalinausko g. statybos darbai buvo tik pradedami. Šiame objekte dirbau pusantros savaitės, kurios metu atlikau bokštinio krano stovėjimo vietos paruošimo darbus, kolonų klojinių statymo ir tvirtinimo darbus, iškasų platinimo ir tvirtinimo bei kitokius smulkius darbus. Man atvykus į objektą, jame buvo ką tik užbetonuoti poliai kolonoms, todėl man teko atlikti ir nemažai grunto kasimo darbų.

  • Statyba Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 2402 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1782 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Praktika statybos įmonėje UAB „Naresta“
    10 - 1 balsai (-ų)
Praktika statybos įmonėje UAB „Naresta“ . (2017 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktika-statybos-imoneje-uab-naresta.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 04:36
×