Praktika vaikų globos namuose Socialinis pedagogas


Praktika vaikų globos namuose.

Šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namuose gyvena 62 vaikai. Jie apgyvendinti septyniose šeimynose (po 7–10 vaikų kiekvienoje): „Spindulys“, „Planetos“, „Viltis“, „Vėtra“, „Sparnuočiai“, „Mažyliai“ ir „Vijoliukai“. Šeimyna - tai ,,butas”: virtuvė, svetainė ir miegamieji kambariai.

Atlikdama praktiką, daug bendravau su vaikų globos namų globotiniais, kalbėjausi, žaisdavau, padėdavau daryti namu darbus, tvarkytis kambarius, daryti įvairius darbelius, padėjau ruoštis mokytojų dienai. Vykdavau į prekybos centrą apsipirkti ir papramogauti.

Bendravau su įstaigos vadovybe ir darbuotojais, susipažinau su globos namais, jų struktūra, darbo kryptimis bei kliantų poreikių teikiamomis galimybėmis. Susipažinau su dokumentais, rinkau duomenis apie vaikų globos namus.

mokiniais, padeda jiems adaptuotis mokykloje, ugdo pagrindinius socialinius įgūdžius ir mokėjimus ir ugdo mokinių elgsenos įpročius.

Mano tiriamasis į Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namus pateko 13 metų. Jis ten gyvena 5-erius metus. Dėl alkoholio ir narkotinių medžiagų, tiriamojo šeima greit pateko į socialinės rizikos šeimų grupę. Tėvams buvo atimtos globos teisės dėl narkomanijos ir alkoholizmo.

Tiriamasis pasakojo, kad augdamas pas tėvų nuo pirmųjų gyvenimo dienų jį lydėjo nepritekliai, skurdas ir alkis, jis sakė, kad buvo fiziškai ir morališkai žalojamas. Vaikui, apsigyvenus globos namuose, galėdamas išreikšti save pagerino savo emocinę būseną, lengviau adaptavosi prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, pradėjo jausti pilnavertį gyvenimą. Paauglys teigė kad dabar jis turi sąlygas apie kurias net nebuvo pagalvojęs, yra aprūpintas visomis būtiniausiomis reikmenimis (kompiuteriais, telefonais, šiltais rūbais bei kita).

  • Sociologija Analizė
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (943 žodžiai)
  • Rokas
  • Praktika vaikų globos namuose Socialinis pedagogas
    10 - 2 balsai (-ų)
Praktika vaikų globos namuose Socialinis pedagogas. (2015 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktika-vaiku-globos-namuose-socialinis-pedagogas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 12:24
×