Praktika verslo įmonėje logistikos vadyba


Įvadas. Įmonės „Gaschema“ veikla ir jos organizacinė struktūra. „Gaschema“ atliekami uždaviniai. Įmonės valdymo organizacinė struktūra. Įmonės teikiamos paslaugos, jų išskirtinumas. Tiekimo grandinė. Rinkos procesai, vartotojų poreikiai ir elgsena. Įmonės „Gaschema“ marketingas. Marketingo kompleksas. Rėmimo kompleksas. Kainodaros strategijos. Prekės pateikimas galutiniam vartotojui. Sandėliavimas ir atsargų valdymas. Sandėliavimas. Atsargų valdymas. Maršrutų sudarymas, rizikos įvertinimas. Transporto rūšių parinkimas, tinkamos priemonės parinkimas. Krovinių vežimo dokumentai. Ekspedicinės veiklos organizavimas ir koordinavimas. Sąžiningos prekybos principai ir standartų taikymai. Sąžiningos prekybos principai. Standartų taikymai. Įmonės darbuotojų kvalifikaciniai reikalavimai. Įmonės padaliniai, jų veiklos koordinavimas. Profesinės etikos reikalavimai, konfliktinių situacijų valdymas. Profesinės etikos reikalavimai. Konfliktinių situacijų valdymas. Praktikos metu pasiektų tikslų ir atliktų užduočių įvertinimas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai.

AB „Achema“ filialas „Gaschema“ veiklą pradėjo 2004 m., kurią įkūrė tuometis AB „Achema“ prezidentas dr. B. Lubys. Įmonės "Gaschema" kurioje atlikau praktiką, vienas iš pagrindinių aplinkos bruožų – nuolatinė veiklos kaita. Todėl AB "Achema" filialas "Gaschema", norėdamas išlikti konkurencingas ir tęsti sėkmingą savo veiklą, turi būti lankstus, dinamiškas.AB "Achema" filialas "Gaschema" reaguoja į aplinkos pokyčius, o dažnai, per didelę praktiką įgytus įgūdžius, geba šiuos pokyčius numatyti, o tai leidžia užtikrinti įmonės gyvavimo tęstinumą.

Tai ypač aktualu dabartiniu metu, kuomet prekių pasiūla yra pakankamai didelė, o vartotojai kelia vis didesnius reikalavimus tiek prekės kokybei, tiek pačiai įmonei, o verslo organizacijos išgyveno nelengvą ekonominę krizę. AB "Achema" filialo "Gaschema" savalaikiai pokyčiai suprantami ne tik kaip pranašumo prieš konkurentus priemonė, bet ir kaip būdas, užtikrinantis įmonės gyvavimą rinkos ekonomikos sąlygomis.

Praktikos metu atliekami šie uždaviniai:

Pristatyti AB „Achema“ filialo „Gaschema“ veiklą ir organizacinę struktūrą;

Apibūdinti teikiamas paslaugas ir veiklos išskirtinumą;

Pateikti tiekimo grandinės valdymo principus;

Išanalizuoti rinkos procesus, vartotojų elgseną;

Aprašyti įmonės marketingo strategijas;

Susipažinti su įmonės sandėliavimo ir atsargų valdymo procesu;

Dalyvauti maršrutų ir jų rizikos įvertinimo sudaryme;

Vertinti ryšius tarp logistikos ir rinkodaros sistemų;

Įgyti įgūdžių parenkant transporto priemones;

Apibūdinti įmonės ekspedicinę veiklą ir jos koordinavimą;

AB „Achema“ filialo „Gaschema“ įkūrimo pagrindinis tikslas - tiesiogiai dirbant su galutiniu vartotoju plėtoti techninių dujų verslą Baltijos šalių regione.

Pagrindinė filialo veikla: gamyba ir prekyba techninėmis dujomis (technine ir maistine angliarūgšte, techniniu deguonimi, azotu, argonu, degiomis dujomis, dujų mišiniais bei AdBlue skysčiu).

Įmonės prekybos centrai veikia Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Kaune . Nuo 2008 metų pradėta veikla Latvijoje ir taip pat nuo 2011 metų tapo bendrasavininke įmonės Švedijoje „Sweden-Gaschema“. Nuo įkūrimo pradžios įmonė sparčiai plečiasi ir šiuo metu įmonėje dirba 88 darbuotojai. Įmonė parduoda savo produkciją bei paslaugas ne tik Lietuvoje, bet eksportuoja į Latviją, Estiją, Lenkiją, Baltarusiją , Rusiją, Kaliningrado sritis bei Vokietija ir Švedija, Italiją, Rumuniją, Ispaniją, Suomiją.

„GASCHEMA“ ATLIEKAMI UŽDAVINIAI:

Prekyba „AB Achema“ techninėmis dujomis pagal tarptautinę nomenklatūrą, dujų mišiniais, sausu ledu, AdBlue (karbamido vandeniniu tirpalu).

Funkcinių stočių įrengimas ir eksploatacija Baltijos šalyse ir Baltarusijoje.

Stabilaus ir maksimalaus gaminamų dujų , Adblue pardavimo užtikrinimas.

Techninių dujų, technologijų ir įrengimų eksportas ir importas.

Užimamos rinkos dalies plėtimas ir eksporto vystymas.

Paslaugų pirkėjams teikimas: pagalbinių medžiagų (talpyklos, IBC konteineriai, eurocilindrai, balionai ir t.t.) nuoma, transportas, konsultavimas ir prekyba taikomųjų technologijų įranga.

Pavyzdyje pavaizduota "Gaschema" struktūrinė valdymo schema, tačiau joje nėra aiškiai išdėstyti aukščiau minėti penki pagrindiniai struktūriniai valdymo skyriai.

Taigi, komercijos skyriui (t.y. komercijos direktoriui), kuris yra atsakingas už techninių dujų pardavimus, yra pavaldūs prekybos centrų vadovai, IT specialistas, vadybininkai, pardavimų ir marketingo vadybininkai ir taip pat techninių dujų pardavimų vadovas.

Techninės tarnybos skyrius yra atsakingas už techninių dujų gamybą ir slėginių indų priežiūrą , bei jų aptarnavimą. Šiam skyriui, t.y. technikos direktoriui, yra pavaldūs gamybos vadovas, inžinieriai, mechanikai, energetikas, tech. dujų operatoriai bei transporto mechanikas.

AdBlue skyrius užsiima rinkos plėtra, pardavimais ir naujų klientų paieška šioje srityje. Šiam skyriui, t.y. AdBlue vadovui, pavaldūs yra vadybininkai ir AdBlue sandėlio darbuotojai.

Logistikos skyrius reguliuoja visų produktų pervežimą ir logistikos vadovui pavaldūs yra vadybininkai, kasininkai , logistikos vadybininkai ir vairuotojai-ekspeditoriai.

Buhalterijos skyrius užsiima apskaita ir jos tikslumo priežiūra. Vyr. finansininkui pavaldūs yra ekonomistė bei buhalteriai.

Įmonė „Gaschema“ teikia įvairaus tipo paslaugas, gaminamos produkcijos pristatymas klientui tiesiai iš paties gamintojo arba jo pardavimo padalinių: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei Rygoje. Įmonė taip pat rūpinasi, pas klientą įrengtų talpų ir įrangos technine priežiūra bei patikra. Teikia dar tokias papildomas paslaugas, kaip: taros (balionų, balionų ryšulių, eurocilindrų, diuaro indų) ir slėginių talpų nuoma, taip pat IBC konteineriai, AdBlue kolonėlės.

Išskirtinis šios įmonės produktas yra AdBlue skystis, skirtas EURO 4 ir EURO 5 tipo vilkikams. Produkto pardavimų skaičius siekia net 3000 tonų per mėnesį. Šis produktas gaminamas pagal europinį ISO/PAS 22241-1 standartą. AB „Achema" gaminamas ir jos filialo „Gaschema" platinamas AdBlue® yra vienintelis sertifikuotas tokio tipo produktas Baltijos šalių  regione, tad šiame regione pardavinėjant šį produktą konkurencijos praktiškai nėra.

  • Microsoft Word 105 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (6329 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • Praktika verslo įmonėje logistikos vadyba
    10 - 7 balsai (-ų)
Praktika verslo įmonėje logistikos vadyba. (2015 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktika-verslo-imoneje-logistikos-vadyba.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 11:08
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo