Praktikos ataskaita advokatės kontoroje


Įvadas. Bendroji praktikos dalis. Pristatymas. Teisės aktai, reglamentuojantys advokatės D. Balčiūnienės kontoros veiklą. Vidaus aktai, reglamentuojantys vidaus darbo tvarką advokatės kontoroje. Praktikos metu atlikti darbai. Individualioji praktikos dalis. Dalis. Išvados. Literatūra.

Tikslas. Advokatės Daivos Balčiūnienės kontoroje susipažinti su advokatės, jos darbuotojų veikla, darbo organizavimu bei darbo kompetencija.

Metodai. Advokatūros įstatymo, teisės aktų, reglamentuojančių advokatūros veiklą išsamus nagrynėjimas, advokatės kontoroje esančių bylų nagrynėjimas. Užduotims atlikti Administracinės teisės pažeidimų kodekso ir teismų praktikos nagrynėjimas.

Advokatė Daiva Balčiūnienė nuo 2000 m. iki 2003 m. dirbo advokato padėjėja, o nuo 2003 m. dirba advokate (12 m.). Advokatė dirba individualiai įkūrusi savo darbo vietą, todėl ir advokatės padėjėja dirba pagal darbo sutartį, kurią sudarė su D. Balčiūniene.

Advokatūros įstatymas (tai pagrindinis įstatymas, dokumentas, kuriuo vadovaujasi advokatai. Šis įstatymas reglamentuoja advokatų veiklos sąlygas ir tvarką), Lietuvos advokatų etikos kodeksas ( šio kodekso nuostatos apibrėžia teisinius ir moralinius įsipareigojimu, kurių advokatas, taip pat ir jo padėjėjas privalo laikytis), Lietuvos advokatūros statutas (šis statutas priimtas vykdant Lietuvos Respublikos advokatūros įstatymą, nustato Statuto reglamentavimo sričiai priskirtą, taip pat Advokatūros įstatymo neaptartą bei kitą Lietuvos advokatūros veiklą), Lietuvos advokatūros įstatai (įstatuose yra bendra informacija apie advokatūra, jos samprata, veiklą, funkcijas, tikslus ir pan.), Europos Sąjungos advokatų etikos kodeksas (šio kodekso nuostatos apibrėžia teisinius ir moralinius įsipareigojimu, kurių advokatas privalo laikytis santykiuose su užsienyje esančiais santykių subjektais), Advokatų drausmės bylų nagrinėjimo tvarka (ši drausmės nagrynėjimo tvarka nusako pasekmes, kai advokato veikla nesiderina su Advokatūros įstatymo, įstatų, Advokatų profesinės etikos kodekso, kitų įstatymų ir poįstatyminių aktų, reglamentuojančių advokatų profesinę veiklą, reikalavimais).

Atliekant įgūdžių lavinimo praktiką advokatės D. Balčiūnienės kontoroje man bendrauti daugiau teko su advokatės padėjėja. Stebėjau jos darbą. Ji mane supažindino su advokatų kontoros ruošiamais dokumentais: pareiškimais (dėl teismo įsakymo išdavimo), atsiliepimu į pareikštą ieškinį, dubliku, tripliku, bet daugiausiai dėmesio skyriau ieškinio rašymui.

Praktikos metu stebėjau advokatės darbo procesą Joniškio rajono apylinkės teisme, kuriame advokatė atstovavo ieškovą byloje dėl skolos išieškojimo.

Apibendrinant norėčiau paminėti, kad įgūdžių lavinimo praktikos metu advokatės D. Balčiūnienės kontoroje įgytos žinios, advokato darbo proceso stebėjimas iš arti, teorinių žinių pritaikymas praktiškai bus naudingas studijuojant toliau.

Pirmai individualiai praktikos daliai išsirinkau ir paruošiau tris dokumentus: ieškinį, prašymą priimti į darbą ir pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo. Šiuos dokumentus pasirinkau todėl, kad įgūdžių lavinimo praktikos metu, labiausiai susipažinau su ieškiniu ir jo rašymo pagrindais. Prašymas priimti į darbą yra visada reikalingas prieš pradedant dirbti. Ir su pareiškimu dėl teismo įsakymo taip pat susipažinau praktikos metu, todėl buvo įdomu pačiai jį paruošti pagal pareiškimo formą.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (2303 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Praktikos ataskaita advokatės kontoroje
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Praktikos ataskaita advokatės kontoroje. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-advokates-kontoroje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:30
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo