Praktikos ataskaita audito įmonėje


Lentelių sąrašas. Įvadas. UAB ,,kpmg baltics“ įmonės apžvalga. „KPMG International Cooperative“. UAB „KPMG Baltics“ apžvalga. UAB „KPMG Baltics“ teikiamos paslaugos. Mokėtinų ir gautinų sumų audito procedūros. Mokėtinų sumų procedūra. Gautinų sumų procedūra. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Visais laikais pagrindinis audito tikslas – informuoti apie patikrintų dokumentų ir ataskaitų teisingumą (Lakis, 2005).  Žmogus turėdamas progą greičiausiai pasinaudos galimybe apgauti, vogti ar nevykdyti įsipareigojimų, todėl nuo mokesčių bei ataskaitų apie pajamas ir išlaidas atsiradimo laikų audito poreikis taip pat stebimas. Audito procesas laikui bėgant keičiasi, tačiau tikslas – nustatyti neatitikimus – visada išlieka tas pats. Ši informacija svarbi įvairioms institucijoms, pavieniams asmenims – akcininkams, bankams, partneriams, klientams. Pastariesiems svarbu, kad įmonė būtų pajėgi vykdyti savo įsipareigojimus.

Vienos iš pirmųjų audito metu atliekamų procedūrų yra gautinų (angl. Trade receivables) ir mokėtinų (angl. Trade payables) sumų suderinimas, todėl kad šis procesas užima daug laiko, nes apima debitorių ir kreditorių atranką, patvirtinimo laiškų siuntimą trečiosioms šalims, sumų derinimą. Šios dvi toliau darbe aptariamos ir kitos procedūros yra svarbi audito dalis, padedanti analizuoti silpnąsias įmonės puses, gerinti vidaus kontrolę.

Darbo tikslas - įtvirtinti įgytas teorines žinias praktikoje ir išanalizuoti audito procedūrų - mokėtinų ir gautinų sumų – eigą bei svarbą audito metu.

Pateikti mokėtinų ir gautinų sumų audito procedūrų eigą ir ypatybes;

Darbo metodai. Įmonės viešai platinamos informacijos ir mokslinės literatūros analizė.

UAB „KPMG Baltics“ yra KPMG tinklo nepriklausoma įmonė narė, kuri priklauso Šveicarijos įmonei „KPMG International Cooperative“. Tai pasaulinis profesionalių įmonių, teikiančių audito, mokesčių ir konsultacijų paslaugas, tinklas, kuris veikia 154 šalyse, o iš viso įmonėse narėse visame pasaulyje dirba 207 050 žmonių. Toks pasaulinis tinklas įmonei leidžia siūlyti klientams profesionalias paslaugas, paremtas įgūdžiais ir patirtimi, o klientams pasinaudoti giliu kiekvienos nacionalinės rinkos supratimu. Todėl ne viena pirmaujanti pasaulyje bendrovė patiki KPMG įmonėms narėms teikti aukštos kokybės profesionalias paslaugas.

KPMG tinklas buvo suformuotas 1987 metais, kai „Peat Marwick International“ ir „Klynveld Main Goerdeler“ susijungė kartu. Įmonė priklauso „Didžiajam ketvertui“ (Big 4) kartu su „Deloitte“, „Ernst & Young“ (EY) ir „PricewaterhouseCoopers“ (PwC), kurie taip pat veikia Lietuvoje konkuruoja tarpusavyje viešuosiuose pirkimuose ir dėl kiekvieno audito ir konsultacijų rinkos sandorio. Įsikūrusi Amstelveen Olandijoje organizacijos istorija jau apima tris amžius nuo 1818 metų, kai John Moxham atidarė kompaniją. Modernus KPMG tinklas tinklas buvo sukurtas 1987 metais, susijungus KMG (Klynveld Main Goerdeler) su Peat Marwick (PMI). Pavadinimas yra įkūrėjų pavardžių pirmosios raidės: Piet Klynveld, William Barclay Peat, James Marwick, Reinhard Goerdeler (History. (n.d.)).

Kaip profesionalių paslaugų įmonė, KPMG teikia visapusiškas, konkrečiam klientui ir sektoriui pritaikytas paslaugas. Įmonės tikslas patenkinti klientų poreikius nepriklausomai nuo to, ar klientas tarptautinis ar vietos. KPMG sieja savo paslaugas su atskirais sektoriais ir teikia aukščiausios kokybės koordinuojamas paslaugas organizacijoms svarbiausiose verslo srityse:

KPMG Centrinėje ir Rytų Europoje 18-oje valstybių dirba daugiau kaip 5 000 žmonių. Baltijos šalyse KPMG pirmą kartą atidaryta Estijoje 1992 m., o vėliau Lietuvoje ir Latvijoje. 2007 m. atsirado poreikis vietiniam biurui Minske, Baltarusijoje, kryžkelėje tarp ES ir Rusijos. Aukštą paslaugų kokybę kiekvienoje šalyje atskirai ir visame regione bendrai užtikrina bendri meistriškumo ir infrastruktūros centrai bei koordinuota veiklos struktūra.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3708 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rytis
  • Praktikos ataskaita audito įmonėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita audito įmonėje. (2020 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-audito-imoneje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 08:30
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo