Praktikos ataskaita baldų gamyba


Įvadas. Bendroji dalis. Medienos apdirbimo ir baldų pramonės vystymosi perspektyvos. Įmonės istorija. Įmonės aprūpinimas žaliavomis, pusfabrikačiais. Įmonės darbo režimas. Techniniai – ekonominiai rodikliai. Paruošų ir džiovinimo cechas. Cecho meistro pareigos. Mašininis cechas. Darbo vietų organizavimas. Technologinio proceso struktūra. Ruošinių kokybės kontrolė. Faneravimo režimai, defektai, kontrolė, medžiagos. Įrengimų apkrovimo nustatymas, jų charakteristikos. Įrengimų apkrovimo nustatymas. Įrengimų charakteristikos. Vidaus trnsporto įrengimai. Darbo saugos reikalavimai ceche. Apdailos ir surinkimo cechai. Apdailos technologinio proceso struktūra. Apdailos medžiagų charakteristikos. Surinkimo proceso technologija. Gaminio techninis aprašymas. Produkcijos kokybės nustatymo metodai. Darbas skyriuose. Naujų gaminių projektavimo metodika. Naujų gaminių įdiegimo į gamybą procedūros. Naudota literatūra.

Numatoma, kad ateityje apie 60 proc. Lietuvos miškų bus valstybiniai, likusieji – privatūs. Todėl aplinka ir miškų būklė ateityje labai priklausys tiek nuo privačių miško savininkų laikysenos, tiek nuo valstybinių miškų ūkio politikos įgyvendinant mišką tausojančios ūkinės veiklos principus. Ši veikla turi užtikrinti nepertraukiamą ir daugiatikslį miško naudojimą ir su mažiausiu poveikiu gamtinei aplinkai galimybę gauti didžiausių pajamų.

Virtuvės, įvairius baldus namams, vaikų kambariui, vonios. Verslui – biuro, prekybos baldus, kavinėms, barams, viešbučiams. Visi baldai yra nestandartiniai, gaminami pagal užsakovų pageidavimus.

Gamybai reikalingas medžiagas įmonė perka iš skirtingų firmų, taip ieškomas optimalus variantas:

plokštės (LMD, MPP, LMPP, MDP, MDF), kraštų danga (PVC, ABS) perkami iš: UAB

rankenėlės, kojelės, tvirtinimo detalės perkami iš: UAB „Joldija“, UAB „Diforma“, UAB „Hetlita“;

dažai, skiedikliai, poliravimo pastos, gruntai perkami iš: UAB „SCANDEX“ ir UAB „Milesija“;

Visas žaliavas ir pusfabrikačius įmonė perka ne vienam užsakymui, o didesniais kiekiais.

Įmonė dirba 1 pamaina. Visa gamyba suskirstyta į tris cechus: apdailos cechas ir ruošinių paruošimo, bei gaminių surinkimo cechas. Įmonę valdo ir galutinius sprendimus priima direktorius. Už visą gamybą ir užsakymų įvykdymą, bei jų kokybę atsakingas gamybos vadovas. Cechams darbus paskirsto ir juos prižiūri gamybos vadovas. Įmonėje dirba du dizaineriai. Dizaineriai atsakingi už brėžinių ir jų specifikacijų paruošimus, bei gaminių projektavimą.

Įmonė turi apdailos cechą. Čia yra dažomos MDF detalės, bet prieš tai yra impregnuojami kraštai ir nušlifuojama. Yra beicuojamos faneruotos detalės, lakuojama. Visi cecho dažymo darbai vyksta kompresoriumi, kadangi įmonėje nėra masinės gamybos neapsimoka pirkti įvairių dažymo staklių.

Yra įvairių užsakymų kuomet būna dažytos durelės arba virtuvinės spintelės iš dažytų MDF plokščių. Detalės yra poliruojamos. Poliruotos detalės įmonėje pasižymi puikia kokybe. Teko iš arti prisiliesti prie šių darbų. Pamačiau koks yra didelis skirtumas poliruojant baltas ir juodas detales. Poliravimo darbai vyksta taip. Visų pirma yra nušlifuojamas paviršius, kad neliktų blizgesio ir įvairių spuogelių iš po dažymo darbų. Šlifuojama su ekscentriniu šlifuokliu, 1500 arba 2000 grūdėtumo šlifavimo popieriumi. Tuomet poliruojama su kampiniu poliruokliu. Poliruojant reikia saugoti kraštus, nes galima greitai nutrinti dažų sluoksnį iki plokštės, tuomet detalė būtų sugadinta ir tektų iš naujo perdažyti. Poliruojant juodas detales reikia daugiau kruopštumo, nes jeigu poliruojant, poliruoklis „pagauna“ kokią nors šiukšlelę, įrėžia paviršių. Jeigu yra gerai nupoliruojama, juodos detalės būna it veidrodis.

Surinkimo ceche surenkami įvairūs užsakymai. Kiekvienas surinkėjas gauna užsakymą, jis pasiima paruoštas detales (supjautas ir suklijuotais kraštais). Surinkėjai patys susižymi detales, kur reikia gręžti skyles ir įlaidas furnitūrai. Sujungimui dažniausiai naudojami dygiai su konformantais, taip pat jie sprendžia ir visas kitas sujungimo problemas pasitardami su gamybos vadovu. Taip pat surenkant yra ištaisomos klaidos, kurias lemia žmogiškasis faktorius, dėl neteisingai pateiktų matmenų. Surinkti baldai yra supakuojami arba išrenkami ir supakuojami atskiromis detalėmis. Baldai transportuojami pas užsakovus, kur atskira žmonių grupelė, sustato baldus pagal patalpų išplanavimą ir surenkami išrinkti baldai.

Ruošinių supjovimas. Ruošiniai pjaustomi formatinėmis pjovimo staklėmis „Robland z320“, pagal sudarytas supjovimo schemas. Pjovimo schemose išdėstomos taip, kad kuo mažiau liktu atliekų. Įmonėje naudojamos šios plokštės: LMD 18 mm, MPP 3 mm, LMPP 3 mm, MDP 18-25 mm, MDF 6-50 mm. Pjaustomos plokštės lapų skaičius priklauso nuo plokštės storio ir reikiamų ruošinių skaičiaus. Tačiau pjaustomo paketo storis negali viršyti leidžiamo paketo storio. Plokščių lapai užkeliami autokrautuvu. Prie šių staklių dirba vienas darbininkas. „ALTENDORF“ F45 staklėmis taip pat pjaustomi ruošiniai, nupjaunamos detalės reikiamu kampu.

  • Microsoft Word 706 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (4302 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jure
  • Praktikos ataskaita baldų gamyba
    9 - 3 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita baldų gamyba. (2014 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-baldu-gamyba.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 10:12
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo