Praktikos ataskaita elektros imoneje (2)


Įvadas. Įmonės valdymo struktūra. Įmonės steigimo tvarka. Įmonės veikla. Elektros tiekimo schemos ir naudojamos instrukcijos. Vienfazė elektros instaliacijos schema. Trifazė elektros instaliacijos schema. Naudojamos instrukcijos. Darbuotojų susijusių su elektros įrenginių eksplotavimu ar montavimu funkcija. Elektros montuotojų funkcija. Elektros įrenginių eksploatavimas. Elektros įrenginių priežiura, diegnostika, jos organizavimas ir vygdymas. Techninės priežiūros ir remonto organizavimas ir vykdymas. Elektros įrenginiu montavimas ir eksplotacija. Automatinis jungiklis. Studento darbo vietos organizavimas ir darbo ir civilinė sauga. Darbo ir civilinė sauga. Studento darbo vietos organizavimas. Išvados. Literatūros sarašas.


Kauno technikos kolegijos praktika buvo atlikta UAB “Milimetrija” įmonėje nuo 2015 m. spalio mėn. 26 d. iki 2015 m. lapkričio mėn. 21 d. Technologinės praktikos metu buvo privaloma laikytis įmonėje taikomų darbo drausmės, darbo laiko ir vidinių tvarkos taisyklių. Praktikos metu buvo:

susipažinta su darbo saugos instruktažo tvarka;

susipažinta su įmonės elektros energetikos profilio specialistų veikla;

išmokta pritaikyti kolegijoje įgytas teorines bei praktines žinias;

išmokta montuoti elektros vidaus instaliacijos prietaisus

Praktikos metu buvo realiai pritaikytos kolegijoje įgytos teorinės žinios.

elektros linijų iki 400 kV įtampos statyba ir rekonstravimas;

Visa elektra paduodama per įvadinį automatinį išjungėją, skaitliuką ir nuotėkio relę.

Jomis remiamasi sudarant kitus projekto dokumentus: montavimo skydeliu ir pultų lenteles, jungimo schemas ir kt. Pagal jas galima nagrinėti sistemos veikimo principą, atlikti derinimo darbus eksploatacijos metu.

Sudarant TP automatizavimo sistemos PES sudaromos atskirų elementų įrenginių ar jų grupių elektros schemos (pvz. siurblio automatinio ir distancinio valdymo schema, rezervuaro skysčio lygio signalizacijos schema ir t.t). Atskiros šios schemos, sudėtos į vieną vietą, leidžia pilnai suprasti viso įrenginių komplekso darbą.

PES paprastai sudaromos taip: Pagal funkcinę schema suformuojami pagrindiniai techniniai reikalavimai schemai; Pagal šiuos reikalavimus nustatomos schemos veikimo sąlygos ir viekimo nuoseklumas; Kiekviena iš numatytų sąlygų atvaizduoja kaip eilė elementarių grandinių; Elementarios grandinės sujungiamos i bendrą schemą; Parenkama aparatūra ir skaičiuojami atskirų elementų elektriniai parametrai (relių apvijų varža, kontaktų apkrovos ir kt.); patikrinama schema ar joje negali susidaryti neteisingos grandinės darbo metu ar įvykus avarijai; Sulyginami galimi sprendimo variantai ir parenkamas optimaliausias sprendimas, atsižvelgiant į turimą aparatūrą ir prietaisus; Kuriant sudėtingų įrenginių schemas papildomai tenka surinkti schemų maketus ir juos suderinti bandomajame įrenginyje.

1. Energetikos įmonė turi užtikrinti statinių ir įrenginių tvarkingą techninę būklę, patikimą, efektyvų ir saugų eksploatavimą.

2.2. įrenginių ir statinių priežiūra, priežiūros sistema ir technologija;

2.4. objektų saugaus, patikimo ir efektyvaus eksploatavimo priemonių rengimas, vykdymas ir apskaita;

2.5. įrenginių ir statinių darbo sutrikimų tyrimas ir apskaita;

5. Energetikos įrenginiai privalo turėti lenteles su šių įrenginių vardiniais parametrais.

7. Žymenys ir numeriai schemose ir ant įrenginių turi sutapti.

4.1 Techninės priežiūros ir remonto organizavimas ir vygdymas

2.5. įrenginių ir statinių būklė įvertinama, remonto poreikis ir apimtys nustatomos, objektai perduodami remontuoti ir pradedami naudoti po remonto vadovaujantis šiomis taisyklėmis ir (ar) gamintojų nurodymais;

2.6. suremontuoti įrenginiai ir statiniai turi atitikti kriterijus, nustatytus norminiuose techniniuose dokumentuose;

3. Įrenginiams išjungti remontui ir naujiems įrenginiams įjungti turi būti pateikiama operatyvinė paraiška.

6.1. energetikos blokams, elektrinių su skersiniais ryšiais garo turbinoms, hidro generatoriams – generatoriaus (transformatoriaus) įjungimo į tinklą laikas;

6.5. šilumos tinklams – tinklo įjungimo laikas ir tinklo vandens cirkuliavimo pradžia;

Praktika truko 4 savaites per ta laika buvo galima įgyti daug žinių apie elekromonterio darbą, jų veiklą, jų profesionalumo lygį,taip pat pažinti naujas elektrotecnologijas. Teko pabuvoti naujai statomuose namuose ir pamatyti elektromonterio darbą . Susipažinome su elektromonterio įrankiais ir darbo metodais. Praktika suteikė kolegijoje įgytas teorijos žinias atskleisti ir labiau isisavinti. Per praktika teko montuoti elektros apšvietimą, kebeliuoti laidus, montuoti jungiklius, perjungejus . Taip pat teko surinkineti elektros skydines namuose ,įrengineti ivadus, montuoti razetes .Taip pat teko montuoti šildomas grindis elektra.

  • Microsoft Word 1404 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3739 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Praktikos ataskaita elektros imoneje (2)
    8 - 2 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita elektros imoneje (2). (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-elektros-imoneje-2.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 19:45
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo