Praktikos ataskaita Grecian Park viešbutyje


Įvadas. Įmonės charakteristika. Kambariai. Viešbučio vydoma veikla ir teikiamos paslaugos. Maitinimas. Verslo paslaugos. Vestuvių planavimas ir organizavimas. Sveikatingumo ir sporto centro paslaugos. Ūkio, svečių priėmimo ir apgyvendinimo skyrius. Gyvenamųjų patalpų valymas. Svečių priėmimas ir apgyvendinimas. rezervacija. Registratūra. Gyvenamųjų kambarių išankstinis užsakymas. Svečių išregistravimas – išvykimas. Individuali užduotis dirbant maitinimo padalinyje. Praktikos atlikimas „Konnos Beach Kiosk“. Praktikos atlikimas italų restorane „Ravioli‘s“. Išvados. Siūlymai. Literatūros sąrašas. Priedai.

Aš esu Inga Stanevičiūtė Vilniaus kolegijos trečio kurso studentė, studijuojanti viešbučių ir restoranų vadybą. Savo pirmąją profesinę svetingumo praktiką nusprendžiau atlikti Kipre, kurortiniame penkių žvaigždučių viešbutyje „Gracian Park Hotel“, įsikūrusiame netoli jūros kranto, tarp Ayia Napa ir Protaras kurortinių miestelių. Praktika užsienyje susidomėjau dėl to, kad tai ne tik puiki galimybė susipažinti su viešbučio veikla, teikiamomis paslaugomis, ugdyti gebėjimus savarankiškai dirbti svetingumo srityje, bet tai puiki galimybė išbandyti save naujoje, svetimoje šalyje, pažinti skirtingas kultūras, įvairių tautybių svečius, jų tradicijas bei tobulinti užsienio kalbas.

Mano profesinės praktikos oficiali trukmė – 12 savaičių. Praktika prasidėjo nuo gegužės 22 dienos ir baigėsi rugpjūčio 21 dieną, vėliau ji buvo pratęsiama. Po darbo pokalbio su vadybininku, visą praktikos laikotarpį buvau paskirta dirbti viešbučiui priklausančiose maitinimo įstaigose: italų restorane „Ravioli‘s“ ir paplūdimio greito maitinimo restorane „Konnos beach Kiosk“. Sezonui prasidėjus, pirmiausiai pradėjau dirbti paplūdimio restorane „Konnos beach Kiosk“. Čia užėmiau padavėjos pareigas. Buvau atsakinga už užsakymų priėmimą, svečių aptarnavimą bei atsiskaitymą. Vėliau, sezonui įpusėjus, pabaigus darbą paplūdimio kavinėje, papildomoms valandoms teko eiti į italų restoraną - „Raviolis“. Italų restorane taip pat užėmiau padavėjos pareigas, bet čia, buvau atsakinga už gėrimų, desertų užsakymą ir žmonių aptarnavimą.

Taigi, ši praktika padėjo geriau pažinti svetingumo industriją, leido įtvirtinti teorines žinias ir suteikė neapsakomą didelę tarptautinę patirtį, kuri net neabejoju padės tobulėti einant toliau šia sritimi, ateityje.

„Grecian Park Hotel“ – tai penkių žvaigždučių viešbutis, įsikūręs nacionaliniame Cape Greco parke su žadą atimančiais vaizdais ant Viduržemio jūros kranto. Žiūrėti priedas Nr.1. Tai prabangus viešbučio kompleksas, siūlantis apgyvendinimo, maitinimo, sveikatingumo ir kitas paslaugas. Pagal teisinę formą tai yra individuali įmonė (ĮI) priklausanti vienam fiziniui asmeniui - Nikos Kounnas. „Grecian Park Hotel“ yra įkurtas 1992 metais, tačiau 2010 metais - buvo renovuotas. Prabanga dvelkiantis viešbutis, svečius pritraukia išskirtine vieta šalia jūros kranto, pramogų, paslaugų gausa ir prabanga dvelkiančiais kambariais iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys Viduržemio jūros vaizdai. Taip pat, savo puikia, geografiškai palankia vieta. Už 3 km. į šiaurę - kurortinis miestelis Protaras, už 10 km. į pietus – Ayia Napa. Oro uostas - vos už 65 km.

„Grecian Park Hotel“ yra vienas iš trijų viešbučių tinklui „The Grecian Hotel Enterprises“ priklausantis viešbutis. „The Grecian Hotel Enterprises“ – tai daugiau nei 30 metų gyvuojantis viešbučių tinklas, gerai žinomas ir vertinamas visame Kipre, garsėjantis aukštos kokybės aptarnavimo lygiu. Verslo pradininkas yra Takis Kounnas, kuris išvykęs į Švediją, susižavėjo žmonių džiaugsmu saule ir suprato, kad Kipras yra sala, kuri turistui gali pasiūlyti ne tik karštą ir kaitrią saulę visus 10 mėnesių bet ir skaidrią, žydrą, maloniai šiltą Viduržemio jūrą ir švarų, padus kutenantį smėlį. Taigi, „The Grecian Hotel Enterprises“ tinklui taip pat priklauso:

„Grecian Bay Hotel“ ( 5 žvaigždučių, Ayia Napa);

„Grecian Sands Hotel“ ( 4 žvaigždučių, Ayia Napa);

„Grecian Park Hotel“ viešbutyje 2015 m. vasaros sezono metu dirbo apie 250 darbuotojų, kuriuos galima išskirti į dvi grupes:

Laikini – atvykę į viešbutį atlikti praktikos arba dirbantys vasaros metu.

Pastovūs – dirbantys viešbutyje visa laiką, kiekvienais metais.

„Greician Park Hotel“ viešbutyje veikia 6 padaliniai: priėmimo skyrius, rinkodaros ir pardavimų skyrius, finansų skyrius, maitinimo skyrius, kambarių ūkio skyrius ir techninės priežiūros skyrius.

Priėmimo skyriaus funkcijos: viešbučio klientų įregistravimas ir išregistravimas, svečių palydėjimas į kambarius, pagrindinės informacijos teikimas apie viešbutį, bagažo pristatymas į kambarius, atsiliepinėjimas į skambučius.

Rinkodaros ir pardavimų skyriaus funkcijos: naujų klientų paieškos, reklamos, ryšiai su visuomene, akcijų ir nuolaidų organizavimas.

Finansų skyriaus funkcijos: pildomos finansinės apskaitos, mokami pavedimai, žiniaraščių tvarkymas, darbo užmokesčio priskaičiavimas ir išmokėjimas, įvairios funkcijos su bankais.

Maitinimo skyriaus funkcijos: svečių aprūpinimas maistu ir gėrimais, restoranų ir barų teikiamos paslaugos, bei maisto ir gėrimų tiekimas į kambarius.

  • Vadyba Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 801 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4023 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Praktikos ataskaita Grecian Park viešbutyje
    10 - 3 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita Grecian Park viešbutyje. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-grecian-park-viesbutyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:50
×