Praktikos ataskaita pramonės įmonėje


Įvadas. Uab kalnapilio - tauro grupė. Bendrieji duomenys apie ūkinės veiklos objektą. Atliekų susidarymas, naudojimas ir šalinimas. Teršalai. Aplinkosauginė veikla. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pagrindinė UAB "Kalnapilio - Tauro grupė" vykdoma veikla - alaus virimas, alaus ir sidro fermentavimas ir išpilstymas į stiklo butelius, PET butelius, skardines ir statines.

1- Kompresorinė: šaldymui naudojamas freonas, kuris cirkuliuoja uždaroje sistemoje į aplinką pastovių išmetimų nėra. Freonas į aplinkos orą gali patekti remontuojant sistemą.

2- Pilstymo baras: buteliai plaunami automatinėje plovimo mašinoje "Contina". Šiame bare yra du atmosferos taršos šaltiniai: vienas nuo plovimo mašinos, kitas iš patalpos. Į orą patenka natrio šarmas.

3- Katilinė: katilinėje yra sumontuoti du vokiški "LOOS" katilai, kurių kiekvieno galingumas yra po 5,75 MW. Pastoviai dirba tik vienas katilas. Katilinėje sukūrenama 2444tūkst.m3 dujų per metus. Į aplinkos orą patenka anglies monoksidas ir azoto oksidai.

4- Salyklo skyrius: jame yra du taršos šaltiniai. Į aplinką patenka kietosios dalelės, kurių didžioji dalis surenkama į rankovinius filtrus.

5- Akumuliatorinė: Yra vienas taršos šaltinis iš akumuliatorių pakrovimo patalpos. Elektrolitas neruošiamas, taršos šaltinio nėra.

6- Suvirinimo postas: suvirinimo darbams naudojami OK 63 elektrodai. Į aplinkos orą patenka anglies monoksidas (C), mangano dioksidas, sieros anhidridas, fosforo anhidridas, chromo junginiai, nikelio oksidas, molibdeno oksidas, vario oksidas, kietosios dalelės.

7- Neorganizuoti taršos šaltiniai: kuro saugykla.

2. Atliekų laikino saugojimo priemonės, įrenginiai ir vietos, atsižvelgiant į juose saugomų atliekų savybes, turi atitikti atitinkamų teisės aktų nustatytus reikalavimus.

3. Atliekas perduoti šių atliekų tvarkytojams, vadovaujantis LR Atliekų tvarkymo įstatymo 3 straipsnyje nurodytais atliekų tvarkymo prioritetais.

5. Atliekų tvarkymo dokumentai turi būti saugomi, vadovaujantis galiojančių atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimais.

1. Atliekos iš padalinių, barų, cechų atliekų talpų turi būti šalinamos susidariusiuose trečdaliui atliekų talpos tūrio arba kiekvienos dienos pabaigoje.

2. Virimo, sidro ir fermentacijos baruose susidariusias atliekas šalina valytoja. Ji jas nuneša iki patalpos, kur išėjimas į lauką ir pastato šalia durų iki kol bus išneštos iš lauko pusės. Valytoja apsirengusi darbo drabužiais chalatu, darbo batais vidinėms patalpoms neturi eiti į lauką išnešti atliekų, todėl jos paliekamos prie durų. Kai valytoja baigia darbus, persirengia ir keliauja namo, ji atliekas paima ir pašalina į įmonės teritorijoje esantį atitinkamą atliekų konteinerį.

  • Aplinka Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 1292 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2033 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Praktikos ataskaita pramonės įmonėje
    10 - 8 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita pramonės įmonėje. (2015 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-pramones-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 18:38
×