Praktikos ataskaita UAB "Alantas"


Įvadas. Uab „Alantas“ ir jo aplinka. Uab „Alantas“ charakteristika. Uab „Alantas“ valdymo struktūra. Uab „Alantas“ veiklos pobūdis ir rūšys. Uab „Alantas“ išoriniai ryšiai. Uab „Alantas“ veiklos ir efektyvumo rodikliai. Uab „Alantas“ planavimo sistema. Uab „Alantas“ gamybos planavimas. Uab „Alantas“ gaminių savikainos planavimas, kainų lygis, rentabilumas. Uab „Alantas“ marketingas ir lėšų. Panaudojimo efektyvumas. Uab „Alantas“ investicijų ir inovacijų planavimas, jų finansavimas. Efektyvumas. Uab „Alantas“ pelno ir kitų finansinių rodiklių planavimas, ekonominis pagrindimas. Uab „Alantas“ SSGG analizė. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.


Praktiką atlikau finansų ir pardavimų skyriuose. Praktikos metu susipažinau su įmone, jos veikla. Mokymų metu sužinojau įmonės istoriją, organizacinę struktūrą. Daug gavau žinių apie gamybos procesus, technologijas, gaminius, klientus. Turėjau galimybę dalyvauti susirinkimuose, kuriuose galėjau stebėti Generalinio direktoriaus bendravimą su darbuotojais. Elgesys stebino, kadangi su darbuotojais jis elgiasi kaip su sau lygiais žmonėmis. Todėl atlikti praktiką šioje buvo dar įdomiau.

Įmonėje vyrauja žmogiškasis faktorius, su visais bendraujama maloniai, visų nuomonės išklausomos ir priimami pasiūlymai bei pastebėjimai. Kasdien aptariami gamybos procesai, darbuotojai ir jų funkcijos, bei užsakymų vykdymai.

Praktikos metu dirbau su buhalterinės apskaitos programa „Euroskaita“. Su šia programa apskaitomos visos žaliavos, gamyba bei pardavimai ir pirkimai. Buvau supažindinta su sutarčių, įsakymų rašymu.

Praktika, kurią atlikau UAB „Alantas“ buvo labai naudinga. Šios įstaigos kolektyvas buvo draugiškas ir paslaugus. Su visais darbuotojais puikiai sutariau, konsultavausi ne tik dėl praktikos ataskaitos, bet ir dėl konkrečių praktikos užduočių atlikimo.

Didžioji darbo dalis buvo bendradarbiavimas su kolegomis ir klientais, todėl galiu teigti, kad atlikus praktiką įgijau gebėjimų dirbti kolektyve ir bendrauti su klientais. Manau, kad šis gebėjimas man pravers ateityje bei būsimuose darbuose.

Praktikos pabaigoje kliento poreikius pavykdavo suprasti pakankamai greitai. Šie bendravimo įgūdžiai, kaip ir mokėjimas dirbti komandoje yra itin naudingi tiek darbe, tiek kasdieniniame gyvenime.

Dar viena puiki savybė įgyta praktikos metu, tai yra gebėjimas realiu laiku reaguoti į iškylančias problemas ir greitai jas spręsti. Išmokau nepasimesti kebliose situacijose ir manau, jog ši savybė padės ateities darbuose bei asmeniniame gyvenime. Praktika buvo išties naudinga, nes padėjo suformuoti praktinius vadybos ir ekonomikos įgūdžius.

Praktikos darbo tikslas – atlikti UAB „Alantas“ ekonominės būklės analizę.

Praktikos darbo uždaviniai:

Susipažinti su įmonės veikla ir jos aplinka;

Išanalizuoti įmonės pardavimus bei išorinius ryšius;

Įvertinti įmonės veiklos rezultatus;

Atlikti UAB „Alantas“ SSGG analizę.

UAB „Alantas“ vizija – patikima, pajėgi ir moderni baldų gamybos ir pardavimo bendrovė, kurios tikslas pasiūlyti klientui profesionalų sprendimą.

UAB „Alantas“ misija – įgyvendinti užsakovų sumanymus, pateisinti jų pasitikėjimą, kokybiškai atlikti baldų gamybos ir pardavimo paslaugas.

UAB „Alantas“ – sėkmingai veikianti ir klientų pasitikėjimą turinti įmonė įsikūrusi Tauragėje. Savo veiklą ji pradėjo 1991 metais. Įmonės turi įkūrusi tris baldų pardavimo salonus, kurie yra Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje. Įmonė stengiasi plėtoti savo gamybos apimtis, nemaža dalis gaminių eksportuojama į Švediją, Norvegiją bei kitas šalis. Šiuo metu įmonė turi 77 darbuotojus.

Pagrindinės įmonės veiklos sritis yra baldų gamyba ir pardavimas. Kadangi įmonė gan didelė, produkcijos pagaminamas kiekis pakankamai didelis, bet įmonės darbo rėžimas yra standartinis. Įmonė dirba viena pamaina, nuo 8val. iki 16.45 val., esant reikiamybei darbuotojai dirba viršvalandžius, kad būtų kuo skubiau įvykdyti didesnės apimties užsakymai. Visi darbuotojai turi per darbo dieną turi tris pertraukas, tai 10.00 val. 15-kos minučių, 11.45 val. 30-ties min. ir 14.30 val. 15-kos min. .

Įmonė savo veiklą vykdo remdamosi linijiniu valdymo tipu. Įmonės valdymo struktūra suskirstyta į pakopas, kuriuose matote aiškiai išdėstytas pareigybes ir jų funkcijas. Įmonėje dirba iš viso 77 darbuotojai.

1 pakopa yra aukščiausias vadovas, tai – įmonės vadovas, generalinis direktorius ir įkūrėjas. Jis vadovauja įmonei, užtikrina pelningą darbą, tvirtina atsiskaitymus ir pasirašo vyr. buhalterės pateiktus ar suformuotus banko dokumentus. Dar generalinis direktorius atlieka papildomas funkcijas, tai organizuoja gamybos patalpų aprūpinimą techniniais ir materialiniais ištekliais bei darbo jėga, stengiasi dėl darbuotojų geresnių darbo sąlygų, stebi vykstančius viešuosius konkursus, bei organizuoja dalyvavimą juose. Generalinis direktorius vadovauja įmonei nuo jos įsikūrimo, jis yra vienintelis UAB „Alantas“ akcininkas.

  • Microsoft Word 623 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4663 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Praktikos ataskaita UAB "Alantas"
    10 - 5 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita UAB "Alantas". (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-uab-alantas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 14:59
×