Praktikos ataskaita UAB „Apranga LT“


Įvadas. Įmonės veiklos įvertinimas. UAB „Apranga LT“ veikla. UAB „Apranga LT“ pagrindinės apskaitos politikos nuostatos. UAB „Apranga LT“ finansinės būklės ir veiklos rezultatų analizė. Atsargų apskaita įmonėje uab „apranga lt“. Atsargų apibūdinimas ir klasifikavimas. Atsargų įsigijimo ir grynoji galimo realizavimo vertė. Atsargų apskaitos būdas ir įkainojimo metodas. Atsargų inventorizacija. Atsargų apskaitos dokumentai. Atsargų pripažinimas sąnaudomis. Įmonės UAB „Apranga LT“ atsargų analizė. Išvados ir pasiūlymai. Summary. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.


Profesinę praktiką atlikau uždarojoje akcinėje bendrovėje (toliau tekste – UAB) „Apranga LT“, buhalterinės apskaitos padalinyje. Ši įmonė yra „Aprangos“ grupės (toliau – Grupės) įmonių narė. Visų Grupės įmonių veikla yra mažmeninė prekyba drabužiais. Šią veiklą Grupė pradėjo 1993 metais, privatizavusi 1945 metais įsteigtą Valstybinę didmeninės prekybos bazę. Tačiau įsigijus šią įmonę, Grupė atsisakė didmeninės prekybos ir ėmė plėsti nuosavą mažmeninės prekybos tinklą Lietuvoje, o nuo 2003 m. – už jos ribų. Įmonės veikla sparčiai plėtėsi, kiekvienais metais buvo atidaromos naujos parduotuvės. Nuo 1997 metų APB „Apranga“ yra listinguojama Nasdaq Vilnius vertybinių popierių biržoje, o nuo 2005 metų - įtraukta į Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą. Šiuo metu Grupė yra įtraukta į prekybinio indekso OMX Baltic 10 (OMXB10GI) sudėtį. Taip pat yra mažmeninės prekybos drabužiais lyderė Baltijos šalyse, bendradarbiaujanti su garsiausiais prekės ženklais Europoje ir pasaulyje (Informacija apie įmonę, 2015).

Įmonė UAB „Apranga LT“ yra prekės ženklo „Zara“ atstovė Lietuvoje, ji savo veiklą pradėjo 2004 metais ir tęsia ją iki šiandien. Įmonės vizija – siekti aukštumų rinkoje ir tapti viena iš pirmaujančių įmonių mados srityje.

Įmonės UAB „Apranga LT“ veikla yra mažmeninė prekyba drabužiais. Atsargos kiekvienai įmonei yra būtinos siekiant užtikrinti nenutrūkstančią įmonės veiklą, ne išimtis yra ir įmonė, kurioje atlikau praktiką. Įmonė pajamas uždirba iš parduotų prekių, būtent dėl to atsargos šiai įmonei yra labai svarbios. Taip pat svarbios tokios sritys kaip atsargų įsigijimas, įkainojimas, apskaitos būdas, pardavimas, nuo kurių priklauso įmonės finansiniai rezultatai. Darbo tikslas: Ištirti atsargų apskaitą įmonėje UAB „Apranga LT“

Darbo uždaviniai:

1. Susipažinti su įmonės UAB „Apranga LT“ veikla.

2. Apžvelgti įmonės pagrindinius finansinius rodiklius.

3. Išanalizuoti įmonės UAB „Apranga LT“ atsargas.

Darbo objektas: Atsargų apskaita įmonėje UAB „Apranga LT“

Darbo metodai: Aprašomasis metodas, literatūros šaltinių, įstatymų analizė ir sisteminimas, įmonės dokumentų analizavimas, grafiniai duomenų vaizdavimai ir analitinis metodas.

Darbo struktūra. Darbas yra sudarytas iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje yra analizuojama įmonės veikla, jos apskaitos politika, pateikiami ir analizuojami pagrindiniai finansiniai rodikliai, remiantis įmonės finansinėmis atskaitomis. Antroje dalyje nagrinėjama įmonės atsargų apskaita, jos tvarkymo specifika, metodika.

Darbo rezultatai, jų naudingumas ir taikymo sritys. Atlikdama praktiką buhalterinės apskaitos srityje, įgijau naujų žinių ir pagilinau universitete įgytas žinias. Praktikos metu susipažinau su įmonės veikla. Man buvo skirta darbo vieta: stalas, kompiuteris – prie kurios dirbau visą praktiką.

7

Praktikos metu su vyr. buhalterės pagalba prižiūrėjau parduotuvių veiklą: prekių judėjimo apskaitą iš vienos parduotuvės į kitą, vidinių ir tarptautinių prekių perkėlimų registravimą, parduotuvių ataskaitų tikrinimą ir jų suvedimą į sistemą. Išmokau naudotis apskaitos programa „New Vision“. Praktikos metu dalyvavau atsargų inventorizacijoje, kur susipažinau su pagrindiniais inventorizacijos atlikimo principais.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Adobe PDF 805 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai
  • Universitetas
  • Elinga
  • Praktikos ataskaita UAB „Apranga LT“
    10 - 3 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita UAB „Apranga LT“. (2016 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-uab-apranga-lt.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 06:43
×