Praktikos ataskaita UAB „Girelės paukštynas“


Trumpai apie paukštyną. Paukštidės. Viščiukų auginimo patalpa. Vištų laikymas ant kraiko. Vištų laikymas narveliuose. Kiaušinių produkcija. Pašarų gamyba. Paukštyne vykdomos kontrolės programos. Paukščių skerdimas. Išvados.


Vištos laikomos 20 paukštidžių. Jose per metus užauginama 350 tūks. vnt. paukščių prieauglio, laikoma 320 tūkst. vnt. vištų kiaušinių gamybai. Veislinė medžiaga importuojama iš garsių užsienio firmų. Per metus surenkama apie 80 mln. vnt. kiaušinių. Pasiekiamas daugiau kaip 85 proc. dėslumas iš vištos.

Paukštyne yra atskiros paukštidės, kuriose ant kraiko laikomi broileriai. Suaugę broileriai yra laikomi atskirai nuo mažų viščiukų. Broileriai yra auginami iki 60 - 65 d.

Vištaitės 120 d. amžiaus įsigyjamos iš Lietuvos ar užsienio tiekėjų. Vištaites turi atlydėti gyvūno sveikatos pažymėjimas ar tarptautinis dokumentas patvirtinantis vištaičių kilmę.

Vištaitės atvežamos į paruoštą paukštidę, kurioje buvo technologinė pertrauka. Paukštidė išplauta, išdezinfekuota pagal dezinfekcijos planą. Paukštidėje sumontuota technologinė įranga: girdyklos, lesyklos, apšvietimas, ventiliacinė sistema ir temperatūros palaikymo sistema, gūžtos su kiaušinių surinkimo sistema.

Paukštides grindys pakreiktos pjuvenomis. Vienai dedeklei vištai tenka ne mažiau kaip 250 cm. Vienas girdyklos nipeliukas tenka 8-10 dedeklių vištų.

Paukštyne dėsliųjų veislių paukščiai dažniausiai laikomi narveliuose. Laikymas narveliuose daug pranašesnis už palaidų paukščių laikymą: tame pačiame plote telpa 2-4 kartus daugiau paukščių. Paukščių lesinimas bei girdymas, kiaušinių rinkimas, mėšlo šalinimas mechanizuojamas ir automatizuojamas. Tokioje paukštidėje nesunku palaikyti optimalų mikroklimatą, nereikia kraiko, paukščiai būna produktyvesni, o pašarų ir darbo sąnaudos mažesnės. Girelės paukštyne iš narveliuose laikomų paukščių paukštidžių Europos Sąjungos reikalavimus kol kas atitinka tik viena. Joje įdiegtos modernios paukščių auginimo technologijas, atitinkančios visus LR ir ES gyvulių gerovės, higienos, sanitarijos ir aplinkosaugos reikalavimus. Kitos paukštidės ateityje taip pat bus modernizuojamos.

  • Microsoft Word 22665 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1334 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Praktikos ataskaita UAB „Girelės paukštynas“
    10 - 2 balsai (-ų)
Praktikos ataskaita UAB „Girelės paukštynas“ . (2017 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/praktikos-ataskaita-uab-gireles-paukstynas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:17
×