Praktinio šeimos socialinio konsultavimo atvejo struktūrinė analizė


Sociologijos savarankiškas darbas.

Savarankiškas darbas praktinio šeimos socialinio konsultavimo atvejo struktūrinė analizė. Problemos tyrimas. Kartu su kliente išskyrėme tikslą. Dvimatis problemos apibrėžimas. Alternatyvų identifikacija. Įvertinimas ir grįžtamasis ryšys.


Atvejis: Į mane socialinę darbuotoją kreipiasi Elena (32m.), kuri jau 3 metus nesutaria, pykstasi su savo vyru Martynu (32m.), nes jai nepatinka, kad vyras turi ištekėjusią “draugę”. Kita vertus, nepaisant, kad niekas nesikeičia, o iš vyro patiria daug kaltinimų, puolimų, fizinio ir psichologinio smurto, visgi ir toliau toleruoja jo tokį elgesį. Paaiškina tai tuo, kad kartais vyras (kai pats to nori) būna geras. Kartu jie yra 11 metų, nuo paauglystės, todėl moteris jau nebeįsivaizduoja savęs be jo ir nežino kas beliko joje ar meilė, ar prieraišumo jausmas, tačiau skausmo mylimąsis jai suteikia daugiau negu džiaugsmo. Elena nepasitiki savimi, retai šypsosi ir turi nedaug draugų. Sutuoktiniai turi sūnų Vytuką (2m.), kuriuo vyras manipuliuoja, jog vaikas gali likti be tėvo, jeigu žmona paduotų į teismą, nes žino, jog tai Elenos jautriausia vieta.

Išvada: Kartu su kliente nusprendėme, jog jinai jaučia labai prieštaringus jausmus vyro atžvilgiu: kartais jai būna gera su juo, o kartais atrodo, kad jo nekenčia. Sako, jog skausmo vyras suteikia daugiau, nei džiaugsmo. Abejoja ar juos sieja meilė, ar prisirišimas. Bet kartu jaučia priklausomybę nuo vyro ir nežino kaip nuo jos išsivaduoti. Jau 3 metus nesutaria, pykstasi su vyru, nes jai nepatinka, kad vyras turi ištekėjusią “draugę”. Kita vertus, nepaisant, kad niekas nesikeičia, o iš vyro patiria daug kaltinimų, puolimų, fizinio ir psichologinio smurto, visgi ir toliau toleruoja jo tokį elgesį. Be to, neįsivaizduoja savęs be savo vyro, nes jie kartu nuo paauglystės.

Praktinio šeimos socialinio konsultavimo atvejo struktūrinė analizė. (2016 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/praktinio-seimos-socialinio-konsultavimo-atvejo-strukturine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:49