Pramoginiai elementai politikų tinklaraščiuose


Pramoginiai elementai politikų tinklaraščiuose.

Vis gi Lietuvos politikai yra linkę komunikuoti pasyviai. Politikams didžiausia motyvacija rašyti tinklaraštį yra galimybė išreikšti savo idėjas bei užmegzti dialogą su juos remiančiomis piliečių grupėmis.

Atsižvelgiant į el. demokratijos plėtrą, pilietinio dalyvavimo skatinimą bei augančią politiko įvaizdžio svarbą, tinklaraščiai tampa aktualia interneto komunikacijos forma, leidžiančia politikui tiesiogiai bendrauti su piliečiais bei formuoti savo įvaizdį.

Norint užtikrinti pilietinį dalyvavimą ir tinklaraščius taikyti kaip elektroninės demokracijos įrankį, generuojantį interaktyvią komunikaciją tarp politiko ir piliečių, pats politikas turi būti aktyvus ir išnaudoti šios priemonės teikiamas galimybes. Aptarus politikų tinklaraščius, kaip socialinių dienoraščių, funkciją, akyvaizdu, kad riba tarp tinklaraščio naudojimo asmenybės politinio marketingo tikslais bei pilietinio dalyvavimo skatinimo yra gana plona.

Išanalizavę Artūro Zuoko, Remigijaus Šimašiaus bei Radvilės Morkūnaitės tinklaraščius galime pasakyti, jog čia atskirti šią ribą tarp bendravimo su piliečiais ir asmenybės reklamavimo politiniais tikslais yra gana aiški. Čia nesunku pastebėti, kurie politikai stengiasi ir nori bendrauti su žmonėmis, o kurie tiesiog viešina sausus politinius straipsnius, ar net gi papildo tinklaraštį tik prieš rinkimus, visiems aiškiai suprantamu tikslu.

Tačiau visiškai kitoks yra sekantis politinio tinklaraščio pavyzdys https://morkunaite.wordpress.com/ . Čia politikė Radvilė Morkūnaitė priešingai nei Artūras Zuokas neieško įvairių būdų susieti politinio teksto su pramoginiais elementais. Jos tinklaraštyje esantys straipsniai yra grynai politiniai. Čia, politikė, nesistengia talpinti nei medijų, suteikiančių patrauklesnį įvaizdį skaitytojui, nei stengiasi viešinti pramogas aktualias jos tinklaraščio skaitytojui. Vienintelė pramoga čia, tai yra jos nuotraukų galerija, kurioje mes galime išvysti jos kelionių vaizdus bei akimirkas iš socialinių akcijų, įtraukiančių ir mus, lietuvos piliečius.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1662 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Pramoginiai elementai politikų tinklaraščiuose
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pramoginiai elementai politikų tinklaraščiuose. (2015 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramoginiai-elementai-politiku-tinklarasciuose.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:14
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo