Pramoginio šokio kompozicija „Mėnesienoje“


Įvadas. Pramoginių šokių kilmė ir rada. Pramoginiai šokiai Lietuvoje. Lotynų Amerikos šokių analizė pramoginių šokių kontekste. Šokio kompozicija „Mėnesienoje“ pristatymas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Menas žmogų lydi visą gyvenimą, nuo pat gimimo iki pat mirties, visa žmogaus aplinka, buitis, kasdienybė ir net laisvalaikis vienaip ar kitaip yra susijęs su menu. Menas turi kelias atšakas, pačios ryškiausios: dailė, teatras, muzika ir šokis. Kiekvienas žmogus iš esmės yra menininkas ir gabus tam tikrose srityse. Meninis ugdymas asmenybei teikia visapusišką ir ypatingą savęs ir pasaulio pažinimą, suvokimą ir įprasminimą. Menas daugelyje tautų tarnavo kaip svarbi informacijos perdavimo priemonė, kaip informacijos šaltinis apie kitas epochas ar kultūras.

Šeštajame dešimtmetyje išpopuliarėja „Beat“. Jau šimtmečio pradžioje žinoma daugybė jo pavadinimų ir išraiškos formų. Tiksliai žinoma tai, kad visi „Beat“, „Pop“ ir „Disco“ yra kilę iš afrikiečių šokių. Iki tol kūnas buvo tarsi judanti visuma, vėliau baltaodžių šokėjai išmoko atskirai judinti įvairias kūno dalis. 1963 metais „International Council of Ballroom Dancing“ (ICBD) suvienijo visas šokėjų sąjungas ir patvirtino bendrą šokių programą visam pasauliui. Į ją įtraukta vienuolika šokių: lėtas valsas, greitasis fokstrotas (kvikstepas), Vienos valsas, tango, samba, ča ča ča, rumba, pasodoblis, džaivas (rokenrolas, bugivugis), bliuzas (lėtasis fokstrotas), diskofoksas.

Apibendrinant galima teigti, kad šokis yra viena iš seniausių žmogaus kultūrinės veiklos formų. Visų tautų šokio vystymosi kelio pradžia vienoda, tačiau dėl skirtingų gyvenimo sąlygų ir būdo susiformavo savitos šokio tradicijos, choreografinė kalba, plastika ir ryšys su muzika. Šokio tradicija gyva visame pasaulyje.

Lotynų Amerikos šokių analizė pramoginių šokių kontekste

Kalbant apie pramoginius (sportinius) šokius, detaliau norėtųsi susipažinti su Lotynų Amerikos šokiais tokiais kaip: samba, čia čia čia, rumbą, pasadobliu ir džaivą, kurie skirtingai nei klasikiniai šokiai užburia savo emocionalumu ir trykštančia energija.

Klausantis minėtos dainos, vaizdus mačiau mėnesienoje, iš to ir kilo šokio pavadinimas „Mėnesienoje“. Kadangi dainos melodija yra lėta, o žodžiai pasakoja apie meilę, kompozicijai atlikti pasirinkau rumbą. Tačiau prieš parenkant šokį, pirmiausiai detaliau turėjau susipažinti su Lotyno Amerikos šokiais: samba, čia-čia-čia, džaiva, rumba, pasodobliu, jų istorija bei kaip jie atliekami. Tinkamiausiai mano viziją galėjo išpildyti šokis - rumba.

Kuriant šokio kompoziciją „Mėnesienoje“, ilgą laiką reikėjo ieškoti tinkamos choreografijos, kuri atskleistų dainos tekstą bei mano viziją. Kadangi rumbą pradėjau mokytis tik kuriant šokio kompoziciją, buvo dienų, kad vieną šokio žingsnelį ar judesį tekdavo tobulinti kelias valandas. Treniruočių metu, kartu su šokio partnere stengėmės, kad judesiai būtų koordinuoti, laisvi, išbaigti, nuolat išlaikoma tinkama laikysena bei tinkama šokio nuotaika.

  • Microsoft Word 227 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (2322 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vidas
  • Pramoginio šokio kompozicija „Mėnesienoje“
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pramoginio šokio kompozicija „Mėnesienoje“. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramoginio-sokio-kompozicija-menesienoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:51
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo