Pramoginių paslaugų organizavimas kaimo turizmo sodyboje


Santrumpų sąrašas. Lentelių ir paveikslų sąrašas. Svarbių terminų žodynėlis. Įvadas. Kaimo turizmo pramoginių paslaugų organizavimo teorinė analizė. Kaimo turizmo sodybų samprata ir raida Lietuvoje. Kaimo turizmo pramoginės paslaugos. Kaimo turizmo pramoginių paslaugų organizavimas. Kaimo turizmo sodybos "Vienkiemis" pramoginių paslaugų organizavimo empirinis tyrimas. Tyrimo metodai. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados. Literatūra. Priedai.


Etnografija – mokslas, tiriantis materialinę ir dvasinę tautos kultūrą, tautotyrą. Tautos buities, papročių ir kultūros ypatybės. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Fajansinis – baltojo molio su tam tikromis priemaišomis skaidriai glazūruoti žiediniai. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Gryčia – gyvenamojo namo prastesnysis galas. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Kalvė – kalvio dirbtuvė (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Kluonas – trobesys javams, klojimas. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Paslauga – bet kokios veiklos rezultatas, kuriuo siūloma tenkinti ar tenkinamas konkretus vartotojo poreikis. (Astromskienė, Sirusienė, 2007, p. 33).

Paslaugų teikėjas – asmuo, teikiantis į rinką paslaugas. (Astromskienė, Sirusienė, 2007, p. 33).

Pirkia – aukštaičių ir dzūkų gyvenamasis namas, jo gyvenamoji dalis. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Pramoga – kas palinksmina, išblaško; malonus užsiėmimas. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Specializacija – darbo paskirstymas, pasidalinimas pagal specialybę; siauresnis specialybės profilis. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Svirnas – trobesys, kur laikomi grūdai, klėtis. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Troba – valstiečių gyvenamasis namas. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Turizmas – pramoginis, pažintinis ar sportinis keliavimas. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Tvartas – trobesys gyvuliams laikyti. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Ūkininkas – fizinis asmuo, teisės aktų nustatyta tvarka įregistravęs valdą ar ūkį. (Sirusienė, 2008, p. 29).

Vadyba – valdymo, vadovavimo mokslas; vadovavimas, vadovybė. (Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Vilnius, 2000).

Veikla – ūkinė ar kita žmogaus veikla, turinti poveikį aplinkai. (Sirusienė, 2008, p. 22).

Temos aktualumas. Lietuvos kaimo turizmas startavo 1994 metais. Kaimo turizmo plėtra Lietuvoje įgauna vis didesnį pagreitį, o vykstantys ekonominiai ir socialiniai pokyčiai sudaro galimybes ir jai įsitraukti į tarptautinę turizmo rinką. Lietuvos ir užsienio turistų poreikis pastaraisiais metais poilsiauti kaimo turizmo sodybose sparčiai didėjo, tačiau kaimo turizmo paslaugų pasiūla, kokybė ir įvairovė vis dar nėra pakankama.

„Kaimo turizmo požiūriu Lietuva gana įvairialypis kraštas, su savitais ir skirtingais kraštovaizdžiais, gamtine ir rekreacine aplinka, pagaliau etnografija ir architektūra. Kiekvienas etninis Lietuvos regionas turi savo ypatumų. Kaimo turizmo sodybos ir poilsio paslaugos jose tuo patrauklesnės, kuo labiau susietos su regioniniais ypatumais“ (Astromskienė, Sirusienė, 2005, p. 45). Todėl pastaraisiais metais visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje vis didesnę reikšmę įgyja turizmo verslas.

Kaimo turizmo veiklai įgyvendinti neužtenka vien tik žemės ūkio valdymo ar pan. Reikalinga ir kiti su turizmo paslaugomis susiję dokumentai bei žinios, o kiekvienam kaimo turizmą plėtojančiam verslininkui reikalingos ir vadybos žinios. Vadyba, anot S. Stoškaus ir D. Beržinskienės (2005) – tai valdymo, vadovavimo mokslas. [...].

Darbo naujumas ir reikšmingumas. Kaimo turizmo verslas Lietuvoje tik įgauna pagreitį. Teikiamos didžiulės paramos iš ES siekiant atgaivinti Lietuvos kaimą, sukurti naujų darbo vietų, skatinti kaimo bendruomenės užimtumą. Sulaukiama vis daugiau susidomėjimo iš užsienio poilsiautojų bei Lietuvos gyventojų, norinčių pailsėti nuo miesto šurmulio ir nukeliauti į kaimą. Kadangi ši verslo rūšis tik pradeda įleisti šaknis Lietuvoje ir yra ganėtinai jauna, todėl tyrimų šioje srityje beveik nėra, o juo labiau nenagrinėtos kaimo turizmo sodybų pramoginės paslaugos ir jų organizavimas. Išanalizuota mokslinė literatūra bei atlikti išsamūs tyrimai padės tinkamai suformuluoti kaimo turizmo sodybų pramoginių paslaugų sampratą bei suprasti svarbų vadybininko darbo, kaip pramoginių paslaugų organizatoriaus indėlį į šios veiklos gerinimą bei vystymą Lietuvoje.

I. KAIMO TURIZMO PRAMOGINIŲ PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO TEORINĖ ANALIZĖ

  • Vadyba Diplominis darbas
  • Microsoft Word 110 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 46 puslapiai (10643 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vilija
  • Pramoginių paslaugų organizavimas kaimo turizmo sodyboje
    10 - 6 balsai (-ų)
Pramoginių paslaugų organizavimas kaimo turizmo sodyboje. (2016 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramoginiu-paslaugu-organizavimas-kaimo-turizmo-sodyboje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:15
×