Pramogų istorija


Pramogų istorija. Pramogos Antikoje. Pramogos viduramžiais. Pramogos viduramžiais. Karnavalai. Pramogos renesanso ir klasicizmo laikais. Pramogos moderniaisiais laikais. Pramogų etika. Pramogų vizualinės komunikacijos bruožai. Pramogų etika moderniaisiais laikais. Pramoginio renginio esminės savybės. Olimpinės žaidynės. Sportas. olimpinės žaidynės. Olimpinės žaidynės.


Pramogos Antikos laikais Pramogos viduramžiais Pramogos renesanso ir klasicizmo laikais Pramogos moderniaisiais laikais.

Pramogos senovės Graikijoje – svarbi ir neatsiejama individo bei visuomenės dalis. Valdžios palaikymo iš pradžių susilaukė šventės, skirtos populiariausių graikų dievų – Atėnės, Demetros ir Dionizo garbei. Iš valstybės iždo tam buvo skiriamos lėšos. Švenčių eigą sudarydavo raitųjų ir pėsčiųjų rungtynės, bėgimas su deglais, chorinis dainavimas, šokiai, deklamacijos ir muzikinės varžybos. Dionizo kulto garbinimas padėjo pagrindus draminio vaidinimo, o vėliau ir graikų teatro atsiradimui.

Teatras ugdė, lavino ir auklėjo Graikijos piliečius, prisidėjo prie aukšto bendrojo kultūros lygio palaikymo. Greta teatro gausėjo kitų įvairių renginių – sporto rungtynių, imtynių, muzikinių ir literatūrinių pramogų. Visa tai tenkino publikos skonį, padėjo palaikyti visuomenėje bendrumo ir solidarumo jausmą. Didikai negailėjo lėšų remdami tokius renginius, akylai stebėjo jų poveikį visuomenei, tai buvo būdas pelnyti piliečių palankumą.

Nors liaudies gyvenimas viduramžiais buvo sunkus, pramogos bei žaidimai užėmė svarbią vietą žmogaus gyvenime.. Šventes, pramogas ir festivalius rengė bažnyčia, kaimo bendruomenės, miesto valdžia, amatininkų gildijos, pavieniai turtingi didikai dvaruose. Kiekvienais metais be sekmadienių žmonės apie aštuonias savaites buvo laisvi nuo darbų dalyvaudami įvairiuose pramoginiuose renginiuose. Dalyvavimas pramogose priklausė nuo užimamo socialinio statuso visuomenėje.

  • MS PowerPoint 257 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (2329 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Pramogų istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Pramogų istorija. (2017 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramogu-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:28
×