Pramonė - taršos šaltinis


Pramonė -taršos šaltinis. Pramonė – kas tai? Pramonės sektoriai. Pasaulio pramonė yra labai intensyviai plėtojama. Lietuvos pramonė. Pramonė turi ir minusų. Kas yra tarša? Pramonė teršia gamtą. Oro tarša. Smogai. Rezultatai. Vandens teršimas. Šiukšlės. Dirvožemio tarša. Cheminė žemės tarša. Pramonės bandymas sumažinti taršą. Globalinis pramoninės taršos mažinimas. Žmonių sąmoningumas. Šaltiniai.


Pirminis (ūkio sektorius) - apima gavybos ir žaliavų perdirbimo į pusfabrikačius veiklą.

Antrinis (produkcijos gamyba) – apima žaliavų perdirbimą į jau paruoštus vartoti produktus.

Trečiasis (paslaugų sektorius) – apima veiklą, kurią sudaro paslaugų tiekimas žmonėms.

Ketvirtasis (pramoninis sektorius) – apima mokslinių tyrimų ir technologijų plėtojimą.

Pasaulio pramonė yra labai intensyviai plėtojama. Viskas ką gauname iš parduotuvių, ūkininkų, priklauso pasaulinei pramonei. Kai kuriose šalyse yra labiau išvystyti skirtingi pramonės sektoriai. Ekonomiškai stiprios šalys turi labiau išvystytą 3-iajį ir 4-ajį sektorius, o ekonomiškai silpnos šalys 1-ąjį ir 2-ąjį sektorius. Nuo to priklauso ir šalyje gyvenančių žmonių darbo vietos.

Nors pramonės dėka esame aprūpinami mums reikalingais produktais ir paslaugom, bei be kai kurių neįsivaizduojam savo gyvenimų, bet dėl pramonės veiklos yra ganėtinai smarkiai teršiama mūsų aplinka. Dažnai net nesusimąstom, kaip stipriai yra pažeidžiama gamta gaminant tam tikrus produktus žmonių norams patenkinti.

Veikiant pasaulinei pramonei yra pagaminama daug produktų, kurių gaminimo proceso metu yra išmetama daug teršalų į aplinką. Teršiamas oras, vanduo. Pramonės pagamintų produktų pakuotes dažnai žmonės neatsakingai išmeta kur tik pasitaiko, arba nerūšiuoja, todėl taip pat yra teršiama aplinka.

Orą teršia medžiagos patenkančios į jį. Pramonės ir žmogaus veiklos sukurti oro taršos šaltiniai: kuro, atliekų deginimas, naftos išgavimo procesu išsiskiriantys teršalai, gamyklose išskiriami teršalai, tirpiklių garai ir dažų bei aerozolių, savartynuose susidarančios metano dujos, karo ir kita pramonė.

  • MS PowerPoint 11927 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (929 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Saulė
  • Pramonė - taršos šaltinis
    10 - 1 balsai (-ų)
Pramonė - taršos šaltinis. (2021 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramone-tarsos-saltinis.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 06:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo