Pramonės 4.0 technologijų taikymo galimybės ir grėsmių analizė


Lentelių ir iliustracijų sąrašas. Pramonės technologijų taikymo teoriniai espektai. Pramonės technologijos samprata. Pramonės technologijų taikymo sritis. Pramonė technologijos taikymas logistikoje. Pramonė taikymo logistikoje barjerai. Pirmojo skyriaus apibendrinimas. Programos technologijos taikymo logistikoje analizė. Tyrimo metodika. Pramonės technologijas taikančių įmonių charakteristikos. Pramonės technologijų naudojimas logistikos įmonėse. Pramonės technologijų taikymo logistikoje tikslas ir pridėtinė vertė. Pramonės technologijų naudojimo logistikoje prielaidos. Pramonės technologijų taikymo logistikoje veiksnių vertinimo analizė. Pramonės taikymo galimybės ir grėsmės logistikoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tyrimo problema – Trūkumas supratimo to, kaip visuomenė įgyvendina 4.0 naujosios pramonės technologijas.

Tyrimo tikslas – atlikti pramonės 4.0 technologijos taikymo logistikoje analizę.

Pateikti metodiką skirtą 4.0 pramonės technologijos technologijų taikymo logistikoje analizę

Įvertinti veiksnius, kurie lemią 4.0 technologijos naudojimą logistikoje galimybes ir grėsmes.

1 paveikslas. Pramonės revoliucijų raida. (sudaryta pagal Hull, 1999; Teylor, 1911; Schlaepfer, 2015; Schwab, 2017)

Pasak mokslininko Germán (2019) dabar yra aiškios tendencijos tam, kad pagerintų produktyvumą, ir efektyvumas pramoniniame sektoriuje, jungdamas naujas IT technologijas, kurios pertvarko pramoninės gamybą , kaip antai pramonėje 4.0 iniciatyva. Ši nauja tendencija ne tiktai paveikia linijas ir mašinas bet taip pat ir operatorius (nebūtų galima pašalinti žmogaus faktoriaus). Operatoriai yra naujovių centre, todėl jiems turi būti suteikta kuo daugiau informacijos, jie turi būti įgalioti, duodami jiems nauji įrankiai ir sprendimai tam, kad pagerintų jų sprendimų priėmimo procesus. Taip pat apie žmogaus vaidmenį kalba ir Ambad ir Bhosle (2018) apibrėžia jog naujojoje 4.0 pramonėje darbuotojas atlieka svarbų vaidmenį jos vystymuisi, o ketvirtą pramoninę revoliuciją apibrėžia kaip naują organizacijos lygį: automatinę ir tvarią, pasiekiamą visiems - veiksmingai ir nuolat.

Muhuri (2019) pramonės technologiją 4.0 laikė nauja pramonine stadija, kurioje kelios pasirodančios technologijos sueina, kad aprūpintų skaitmeninius sprendimus. Tačiau, yra trūkumo supratimo to, kaip įmonės įgyvendina šitas technologijas.

Pagrindinis tikslas pasak Barreto ir Amaral (2017) - paskatinti protingą produktų ir procesų tinklų kūrimą vertės grandinėje, tokiu būdu sudarant sąlygas efektyviau naudoti organizacinius procesus, kurti prekes ir paslaugas, kad būtų padidinta klientų nauda, suteikiant jiems naujus produktus ir paslaugas. Apskritai, pramonė 4.0 apima- naujoviškos informacijos kūrimas ir integravimas.

Tolesnis mechanizavimo ir automatizavimo didinimas: Darbo procese bus naudojama vis daugiau techninių priemonių, kurios remia fizinį darbą. Be to, automatiniai sprendimai leis įgyvendinti įvairias operacijas, kurios susideda iš veiklos, dispozicinių ir analitinių komponentų, tokių kaip „autonomiškos“ gamybos ląstelės, kurios savarankiškai valdo ir optimizuoja gamybą įvairiais etapais.

Skaitmeninimas ir tinklų kūrimas: vis didėjantis visų gamybos ir gamybos pagalbinių įrankių skaitmeninimas lemia vis didesnį aktorių ir jutiklių duomenų, kurie gali padėti kontroliuoti ir analizuoti, skaičių. Skaitmeniniai procesai vystosi dėl to, kad didėja techninių komponentų tinklų kūrimas, o kartu su padidėjusiu gaminamų prekių ir paslaugų skaitmenizavimu atsiranda visiškai skaitmeninė aplinka. Tai savo ruožtu skatina naujas technologijas.

Miniatiūrizacija: Prieš keletą metų kompiuteriams reikalinga didelė erdvė, tačiau šiuo metu įrenginiai, turintys palyginamą ar net gerokai geresnį našumą, gali būti montuojami keliais kubiniais centimetrais. Tai leidžia taikyti naujas taikymo sritis, ypač gamybos ir logistikos srityse.

Rengiami pokyčiai yra išsamiai žinomi, tačiau iš viso yra potencialas visapusiškai apversti pramoninę praktiką. Taip pabrėžia Thomas Feld Michael Hoffmann (2014) Toliau pateikiamos pagrindinės sąvokos susijusios su 4.0 pramonės technologiją.

  • Microsoft Word 2378 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (6311 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Pramonės 4.0 technologijų taikymo galimybės ir grėsmių analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Pramonės 4.0 technologijų taikymo galimybės ir grėsmių analizė. (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramones-40-technologiju-taikymo-galimybes-ir-gresmiu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 07:31
×