Pramonės organizavimo egzamino klausimai


Kokie yra darbo pasidalijimo tipai ir rūšys prekybos centre? Kokia turėtų būti taikoma darbo užmokesčio forma darbuotojui, kuris dirba prie konvejerio su prastovom? Reikėjo išdirbio normą apskaičiuot, žodžiu, mokėt formulę. Kontrolės efektyvumo sąlygos. Apibūdint virtualią organizaciją ir kokios jos susikūrimo priežastys. Darbo pasidalijimas sveikatos centre. Kaip galetumėte pagerinti savo organizaciją remiantis 5S principu (remtis savo namų darbu)? Išvardinti ir apibūdinti pagrindinius kontrolės organizavimo principus. Kas yra Modapts sistema ir kaip ji pritaikoma praktikoje? Kaip darbo pasidalijimo formos pasireiškia keleivių pervežimo įmonėje. Kokią naudą gauna frančizės davėjas ir gavėjas? Pagal savo IN darbe nagrinėtą įmonę pasiūlyti po du socialinius ir ekonominius kriterijus, kaip pagerinti darbo vietą. Pagrindiniai vienetinio darbo pasidalijimo privalumai ir trūkumai. Apibūdinti psichofiziologines darbo sąlygas IN nagrinėtoje darbo vietoje. Jei dėl technologijų tobulėjimo išdirbio norma padidėjo 10%, ar/kaip pasikeis laiko norma? Apibūdinti kontrolės lygius organizacijoje ir jų objektus. Apibūdinti pagrindinius ekonominius veiksnius, paskatinusius strateginių aljansų kūrimą.

Ats: Rūšis – vienetinis darbo pasidalijimas. Tipai: pagal atlikimo vietą, pagal darbo produktus, pagal turinį/technologinę specializaciją, pagal laiką.

Ats: Turėtų būti taikoma laikinė darbo užmokesčio forma, kadangi darbuotojas negali kontroliuoti savo darbo atlikimo greičio ir būna priverstinių prastovų.

Ats: N(iš) = T / t(vk) (T – darbo dienos, pamainos trukmė; t(vk) – vienetinio kalkuliacinio laiko norma)

T(vk) = t(v) + (t(pb) / n) (prie vienetinio laiko normos pridedama paruošiamojo – baigiamojo laiko dalis, tenkanti vienam partijos vienetui)

Ats: Patikima normatyvinė ir faktiška informacija; kontrolės derinimas su savikontrole; kontrolės ekonomiškumas; kontrolės lankstumas; profilaktinis kontrolės pobūdis; išaiškinamos nukrypimų priežastys, ne tik rezultatai.

Atsiradimas: sparčiai plėtojantis IT, leidžiančioms informaciją perduoti dideliais atstumais, atsiranda galimybė naudoti geografiškai nutolusius darbo išteklius; galimybė IT perduoti informaciją, intelektualų produktą, panaikino ribas, skiriančias valstybių rinkas. Galimybę gauti šiuos produktus naudojant IT, turi skirtingų geografinių taškų vartotojai, tiekėjai ir gamintojai; verslo organizacijos, turinčios tik vietinių darbo jėgos išteklių, nebepajėgios sparčiai reaguoti į tarptautinės rinkos pokyčius; IT leidžia mobilizuoti geografiškai nutolusius darbo išteklius, per trumpą laiką atrasti ir suvienyti problemoms spręsti reikiamos kvalifikacijos darbo jėgą.

Ats: Dalinis darbo pasidalijimas, pagal vietą, laiką, darbo produktus, turinį.

  • Logistika Konspektas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (888 žodžiai)
  • Monika
  • Pramonės organizavimo egzamino klausimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Pramonės organizavimo egzamino klausimai. (2014 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramones-organizavimo-egzamino-klausimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:39
×