Pramoninis dizainas


Praktinis darbas pramoninis dizainas. Teisėje – vienas pramoninės nuosavybės objektų. Gaminys apibrėžiamas kaip. Pramoninio dizaino paskirtis. Padaryti gaminį išoriškai. Istorija pasaulyje. Pramoninio dizaino teisės. Pirmieji pramoninio dizaino apsaugos įstatymai buvo priimti Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Istorija Lietuvoje. LietuvoJE SSRS okupacijos metais galiojus teisė numatė ne pramoninio dizaino. Su pramoninio dizaino teisine apsauga susijusios šios tarptautinės sutartys. Berno konvencija. Hagos aktas. Įgyti pramoninio dizaino. Nacionaliniu lygmeniu pramoninį dizainą registruoja atitinkama tos šalies institucija (Lietuvoje – Valstybinis patentų biuras.


Teisėje – vienas pramoninės nuosavybės objektų, apibrėžiamas kaip viso gaminio ar jo dalies vaizdas, kurį sudaro gaminio ir jo ornamentikos specifinės savybės – linijos, kontūrai, spalvos, forma, tekstūra, medžiaga.

Gaminys apibrėžiamas kaip pramoniniu būdu arba rankomis pagamintas daiktas įskaitant sudėtiniam gaminiui sukonstruoti skirtas sudedamąsias dalis, pakuotę, apipavidalinimą, grafinius simbolius ir spaustuvės šriftus, išskyrus kompiuterių programas.

Padaryti gaminį išoriškai patrauklų, bet nekeliamas estetiškumo reikalavimas, šia prasme pramoninio dizaino teisė neutrali: teisinė apsauga apima bet kokias išorines gaminio savybes, nesvarbu, ar jos gražios ir meniškai vertingos. Pramoninio dizaino, kaip pramoninės nuosavybės objekto, teisinė apsauga įgyjama registruojant pramoninį dizainą teisės aktų nustatyta tvarka. Pramoninio dizaino šiuolaikinė teisė grindžiama principu, kad net ir įregistruotas kaip pramoninės nuosavybės objektas jis saugomas ir pagal autorinę teisę.

Pramoninio dizaino teisės užuomazgų būta jau 15 amžiuje – Florencijos gildija uždraudė naudoti svetimus brokato pavyzdžius ir modelius. 1744 Prancūzijoje išleistas Liono dekretas, kuriuo uždrausta audinių gamybai naudoti svetimus pavyzdžius.

  • MS PowerPoint 1197 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (442 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tomas
  • Pramoninis dizainas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pramoninis dizainas. (2020 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramoninis-dizainas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 07:06
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo