Prancūzija namų darbas


Ekonomikos namų darbas.

Prancūzija. Prancūzijos gamynimas. Mechanine Inžinerija. Chemijos pramonė. Žemės ūkis. Energetika. Lengvoji pramonė. Turizmas. Importas ir Eksportas. Palyginimas Lietuvos ir Prancūzijos. Lietuvos užsienio prekyba. Lietuvos pagrindiniai partneriai. Užsienio prekyba Prancūzijoje. Prancūzijos pagrindiniai partneriai. Palyginimas pagal Importą ir Eksportą. Palyginimas pagal nominalųjį BVP gyventojui, dabartinėmis tarptautinėmis dolerių. Dvišalė prekyba tarp Prancūzija ir Lietuva. 2013 m. Lietuvos eksportas su Prancūziją. 2013 m. Lietuvos importas su Prancūziją. Dvišalės investicijos.


Prancūzija - labai išsivysčiusi šalis kosminės ir branduolinės energijos atžvilgiu. Šalis užima lyderio pozicijas Europos Sąjungoje ir, be abejo, priklauso geriausių pasaulio šalių dešimtukui. Dabar Prancūzija užima 7 vietą tarp visų šalių - beveik 5% viso BVP tenka 1% gyventojų. Prancūzija yra viena didžiausių valstybių Europoje. Ji sudaro 20% visos žemės ūkio ir 17% pramonės produkcijos Vakarų Europoje. Pagal ekonominio išsivystymo lygį, ji nusileidžia tik Vokietijai ir smulkioms valstybėms (Liuksemburgui, Šveicarijai, Danijai, Norvegijai). Prancūzija - labiausiai lankoma šalis pasaulyje (daugiau kaip 75 milijonų turistų kasmet). Tai trečia šalis pagal gaunamas didžiausias pajamas turizmo srityje. Prancūzija atlaikė pasaulinę ekonominę krizę geriau nei dauguma kitų pagrindinių ES šalių dėl santykinio vidaus vartotojų išlaidų stabilumo, didelio viešojo sektoriaus ir mažos priklausomybės nuo eksporto paklausos kritimo nei kai kuriose kitose šalyse. Jos pramonė ir žemės ūkis yra labai įvairus, nes čia būdingos ir įvairios gamtinės sąlygos.

Daugelyje Prancūzijos kasyklų kasama geležies rūda, boksitas, anglis ir kalio druska; ant kalnų upių pastatytos hidroelektrinės (Prancūzija išnaudojo svarbius kasybos pramonės produktus, gamybinę anglį, druską, geležį, uraną ir kalį. Anglių pramonė 2005 metais sustojo, dauguma kasyklų tuo metu nutraukė darbą. Mašinų gamyklose, Prancūzijos darbuotojų rankomis, gaminami automobiliai ir lokomotyvai, mašinos, varikliai ir kita įranga. Uostamiesčių laivų statyklose statomi laivai. Chemijos gamyklos gamina rūgštis be tikrų materialų, dažus, plastmasę. Nuo senų laikų Prancūzija yra populiari dėl parfumerijos. Tekstilių fabrikai išleidžia medžiagu iš įvairiu siuvinių materialų.

Prancūzijos pramonė suteikia 24% darbo vietų, 40% investicijų, ir 80% eksporto. Prancūzija panaudojo daugumą natūralių materialų, tokių kaip geležis ir uranines medžiagos, boksitas, druskos ir t.t. Tai susikūrė kalnų bazės ir didžiosios gamyklos. Pagal spalvotos metalurgijos augimo statusą, šalis užima lyderio vietą pasaulio topuose. Tuo tarpu pagal metalurgiją Vakarų Europa užima trečią vietą. Svarbiausios sritys: mašinų gamyba ( 2,6%), cheminė inžinerija (4 vieta pasaulyje pagal eksportavimą), aviakosminė inžinerija (pirma vieta pasaulyje) , automobilių pramonė (trečia vieta pasaulyje), maisto pramonė (Žemės ūkis - antroje vietoje po JAV), radioelektroninė, informatinė, elektrotechninė ir lengvoji pramonė ir dar viena svarbi Prancūzijos ekonomikai ūkio sritis – turizmas.

Inžinerija - pagrindinė Prancūzijos pramonė. Dalis tos pramonės, šalies bendroje pagamintos produkcijos vertėje, sudaro beveik trešdalį, šiek tiek šioje srityje atsiliekama nuo JAV, Japonijos ir Vokietijos. Pagrindinė inžinerijos sritis yra transporto inžinerija, pirmiausiai tai automobilių gamyba (per metus šalyje pagaminamama nuo 3 iki 4 milijonų automobilių (iš kurių maždaug 90 % yra lengvieji automobiliai). Lengvieji automobiliai gaminami dviejų kompanijų fabrikuose: tai valstybinėje įmonėje “Reno“ ir privačioje kompanijoje “Peugeot – Citroen“. Daugiau negu pusė automobilių pagaminami Paryžiuje ar jo apylinkėse. Kiti automobilių gamybos centrai yra Lionas, Gavras, Le - Manas. Dauguma automobilių kompanijų yra įsikūrę Prancūzijos metropolinės zonos pakraštyje - Normandijoje, Elzase, Severe, Rone - Alpose. Žinomiausia automobilių kompanija yra “ Paugeot – Citroen “ , kurį sudaro daugiau nei 30 % automobilių gamybos Prancūzijoje.

 • Ekonomika Namų darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Olja
 • 14 puslapių (2737 žodžiai)
 • Kolegija
 • Ekonomikos namų darbai
 • Microsoft Word 84 KB
 • Prancūzija namų darbas
  10 - 3 balsai (-ų)
Prancūzija namų darbas. (2016 m. Gruodžio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/prancuzija-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 10:15