Prancūzija projektas (5)


Prancūzija. Pusrutuliai, žemynas. Prancūzijos kaimyninės valstybės. Valstybės plotas. Paviršius. Naudingosios iškasenos. Vidaus vandenys. Klimato juostos ir tipai. Krituliu pasiskirstymas. Gamtinės geografinės zonos. Administracinis suskirstymas. Gyventojai. Gyventojų tautinė sudėtis. Valstybinė kalba. Religija. Sostinė. Didieji miestai. Valstybės ūkis. Pagrindinė gaminama produkcija. Žemės ūkis ir jo šakos. Transportas (oro, jūrų uostai). Įdomybės apie valstybę.


Prancūzija yra šiaures, vakarų ir rytų pusrutuliuose. Prancūzija yra Europos žemyne.

Šiaurinėje pusėje skalauja Atlanto vandenynas ir kertasi siena su Belgija. Rytuose siena kertasi su Liuksemburgu, Vokietija, Šveicarija ir Italija. Pietryčiuose krantus skalauja Viduržemio jūra ir siena kertasi su Monaku. Pietuose siena kertasi su Andora ir Ispanija.

Prancūzijos plotas yra: 551 695 km² Pietryčiuose yra didoka sala pavadinimu: Korsika.

Prancūzijos šiaurinėje, vakarinėje ir centrinėje dalyje yra lygumos, o pietuose ir rytuose vyrauja kalnai. Aukščiausia Prancūzijos viršūnė yra Monblanas (4810m).

Sidabras. Geležies rūda. Uranas. Auksas. Nafta ir gamtinės dujos. Boksitai.

Prancūzija yra dviejose klimato juostose: Vidutinių platumų ir subtropinė. Rytis.P.

Prancūzijos centre kritulių kiekis yra nedidelis. Vasaros yra ganėtinai sausos. Žiema ir rudenį iškrenta daugiau krituliu. Pietryčiuose iškrenta daugiausia kritulių.

Prancūzijoje yra trys geografinės zonos: plačia lapių ir mišrieji miškai, Viduržemio retamiškiai bei krūmynai ir vertikalusis zoniškumas.

51 % Prancūzijos gyventojų yra katalikai. 31 % − agnostikai arba ateistai 10 % − kitų religijų atstovai. 4 % − musulmonai. 3 % − protestantai. 1 % − budistai, 1 % − judėjai.

  • MS PowerPoint 7114 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (495 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eimantas
  • Prancūzija projektas (5)
    10 - 2 balsai (-ų)
Prancūzija projektas (5). (2017 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/prancuzija-projektas-5.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 09:52
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!