Prancūzija - Venesuela Tarptautinės ekonomikos namų darbas


Įvadas. Bendra informacija. Prancūzija. Venesuela (Venesuelos Bolivaro Respublika). Ekonominiai rodikliai. Bvp. BVP vienam gyventojui. Infliacija. Nedarbas. Euro stabilumas. Venesuelos bolivaro stabilumas. Kredito reitingas. Ūkio šakos. Importas ir eksportas. Prancūzija. Venesuela. Prekybos balansas. Ryšys su Lietuva. Įmonės. Ekonominė krizė. Prancūzijos ekonominė krizė. Venesuelos krizė. Turizmas. Turizmas Prancūzijoje. Turizmas Venesueloje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Prancūzija ir Venesuela jau iš pirmo žvilgsnio dvi visiškai skirtingos šalys. Norint palyginti šalis reikia išsikelti darbo uždavinius:

Išsiaiškinti bendras šalių charakteristikas (gyventojų skaičių, sostines, plotą ir t.t..);

Ištirti kokios ūkios šakos dominuoja valstybėse;

Sužinoti, kaip šalys kovojo/kovoja su ekonomine krize;

Išsiaiškinti turizmo svarbą ir lankomus objektus šalyse.

Įvykdžius darbo uždavinius bus siekiama įvykdyti darbo tikslus:

Tai pati didžiausia pagal plotą šalis Europos Sąjungoje. Svarbiausi Prancūzijos ekonomikos sektoriai 2012 m. buvo viešasis administravimas, gynyba, švietimas, žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas (22,6 %), didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (18,3 %), operacijos su nekilnojamuoju turtu (13,2 %). Pagrindinės Prancūzijos eksporto ir importo partnerės yra Vokietija, Belgija, Italija.

Prancūzijos eksporto partneriai yra Vokietija, Italija, Belgija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Valstijos, Nyderlandai, Kinija, Šveicarija, Rusija. Importuojant Prancūzijos partneriai išlieka tokie patys.

Prancūzija eksportuoja pramoninius įrenginius, lėktuvus, orlaivius, motorines transporto priemones ir jų dalis, medikamentus, metalą, plastiką, importuoja – tas pačias prekes.

Venesuela eksportuoja į Jungtines Valstijas, Nyderlandus, Braziliją, Ispaniją, Vokietiją, Jungtinę Karalystę, Kolumbiją, Jamaiką, importuoja iš – Jungtinių Valstijų, Kolumbijos, Kinijos, Brazilijos, Meksikos, Vokietijos, Čilės, Italijos, Peru, Kanados.

Eksportuoja tokias prekes kaip aliuminis, plienas, chemikalai, žemės ūkio produktai. Pagrindinės importo prekės – mašinos, įrenginiai, statybinės medžiagos, kurios skirtos remti savo vidaus pramonę ir didinti eksportą.

Remiantis „Forbes“ duomenimis, didžiausios Prancūzijos įmonės yra – „Total“ (Prancūzijos tarptautinė energetikos bendrovė. Ji yra viena iš pagrindinių naftos tiekėjų pasaulyje.), „BNP Paribas“ (didžiausia pasaulyje bankininkystės grupė) ir „AXA group“ (Prancūzijos tarptautinė draudimo įmonė).

Viena didžiausių Venesuelos šmonių yra „Mercantil Servicios Fin“. „Forbes“ ji užima 1896 vietą. Tai Venesuelos finansinių paslaugų tiekėja. Kita įmonė, esanti sostinėje yra Petróleos de Venezuela, S.A. (PDVSA) (Petroleum of Venezuela), kuri išgauna naftą ir gamtines dujas.

Prancūzijos ir Venesuelos rodikliai yra nesulyginami – Prancūzijos beveik visi ekonominiai rodikliai yra geresni nei Venesuelos.

Venesuelos BVP didesnis nei Lietuvos, nes Venesuela turi daug naftos, kurią eksportuoja.

Venesuelos ir Prancūzijos lankytinos vietos turi skirtumą – Prancūzijoje lankytinos vietos susietos su architektūra, statiniais, menu, o Venesueloje lankytinos vietos susideda į gamtos grožį.

Venesuela yra viena didžiausių naftos eksportuotojų.

Prancūzija yra lankomiausia turistų lankoma šalis pasaulyje.

Venesueloje klesti juodoji dolerių rinka, trūksta reikiamų prekių, didelis nusikalstumas.

Venesueloje yra pati didžiausia infliacija.

  • Microsoft Word 608 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2507 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mintarė
  • Prancūzija - Venesuela Tarptautinės ekonomikos namų darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Prancūzija - Venesuela Tarptautinės ekonomikos namų darbas. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/prancuzija-venesuela-tarptautines-ekonomikos-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:16
×