Prancūzijos apskaitos sistema


Prancūzijos apskaitos sistema. Prancūzijos apskaitos modelis. Apskaitos sistemos kūrimasis. Konsoliduota apskaita. Apskaitos reglamentavimas prancūzijoje. Auditas ir jo funkcijos prancūzijoje. Finansinių ataskaitų elementai bei jų sudarymo principai. Prancūzijos ir lietuvos sąskaitų planų palyginimas. Išvados. Literatūra:.

Prancūzijos apskaitos modelis priklauso Kontinentinės Europos modeliui. Jam bū-dinga orientacija į bankų ar kitų finansinių institucijų, kurioms priklauso žymi dalis įmonių, savininkų reikalavimus. Šiose šalyse (Belgija, Vokietija) ypač smulkiai reglamentuota bendrosios finansinės apskaitos vedimo tvarka įmonėse. Čia apskaita neturi tokių senų ir gilių tradicijų, kaip anglo-saksų šalių apskaitos modelio šalys. Apskaita orientuota į mokestinių, statistinių ataskaitų tinkamą pateikimą. Mokesčius reglamentuojančios taisyklės turi įtakos apskaitos praktikai. Apskaitos praktiką reglamentuoja valdžios formalizuotos taisyklės.

Pagal apskaitos tradicijas Prancūzijoje, pirmenybė teikiama tenkinant kreditorių ir mokesčių institucijų informacijos poreikius, tai pat kaip ir Vokietijoje. Nors, tarptautinės rinkos spaudimas, atrodytų, turėtų skatinti daugiau orientuotą požiūrį į akcininkus, ypač dėl konsoliduotos finansinės atskaitomybės. Prancūzijos teisė neseniai buvo iš dalies pakeista, kad būtų galima vesti konsoliduotą finansinę atskaitomybę. Taip pat suderinta JAV standartais arba tarptautiniais apskaitos standartai.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2397 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sigita
  • Prancūzijos apskaitos sistema
    9 - 2 balsai (-ų)
Prancūzijos apskaitos sistema. (2013 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/prancuzijos-apskaitos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:14
×