Prancūzijos mokesčių sistemos analizė Viešojo sektoriaus problemos Prancūzijoje


Įvadas. Apie šalį (Prancūziją). Prancūzijos mokesčių sistema. Pagrindiniai mokesčiai Prancūzijoje. Viešojo sektoriaus problemos Prancūzijoje. Išvados.

Mokesčių atsiradimą galima sieti su pirmykštės bendruomeninės tvarkos genties vado nurodymais savo gentainiams atlikti vienus ar kitus darbus. Po to buvo pereita prie to, jog tam tikro teritorinio vieneto gyventojams reikėdavo susimokėti kažkokį tai mokestį už tai , jog jie priklauso tai bendruomenei ir už tos bendruomenės valdžios daromus darbus vardan gyventojų gerovės buvo renkamos duoklė. Taip einant ir besikeičiant laikams buvo pereita prie mokesčių sistemų kurios buvo optimaliausios to teritorinio vieneto gyventojams, kadangi  kiekvienoje šalyje mokesčių sistema kuriama ir vystoma atsižvelgiant į tą įtaką, kurią daro politiniai ekonominiai ir socialiniai veiksniai, todėl sunku rasti optimalią mokesčių sistemą, kuri tiktų visoms šalims bendrai, taigi šiame darbe aš pamėginsiu išsiaiškinti kokią sistemą pasirinko Prancūzijos politikai 2008 - 2013 metais siekdami patenkinti savo gyventojų lūkesčius, ją paanalizuosiu ir aptarsiu viešojo sektoriaus problemas, kurios vyrauja šioje šalyje.

Prancūzijos mokesčių sistema valdoma centralizuotai, visus mokesčius formuoja ir nustato Nacionalinė Asamblėja (parlamentas). Čia griežtai atskirti mokesčiai renkami į valstybės bei vietos biudžetus. Vietiniuose biudžetuose dominuoja profesinės veiklos, įmonių, šeimos mokesčiai, o taip pat ir pelno bei turto mokesčiai. Centrinio biudžeto pajamas sudaro 90 % mokesčių, o vietinių apie 40 %. Mokesčiai Prancūzijoje nustatomi pagal metinį biudžeto balsavimą Parlamente, kuris nustato kurios rūšies mokesčiai gali būti taikomi ir kokio dydžio jie bus.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1326 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julius
  • Prancūzijos mokesčių sistemos analizė Viešojo sektoriaus problemos Prancūzijoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Prancūzijos mokesčių sistemos analizė Viešojo sektoriaus problemos Prancūzijoje. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/prancuzijos-mokesciu-sistemos-analize-viesojo-sektoriaus-problemos-prancuzijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 12:42
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo