Prancūzijos-Prūsijos karas


Prancūzijos-Prūsijos karas. Karo priežastys. Prancūzijos noras dominuoti tarptautiniuose santykiuose. Paveiklas iliustruojantis Prancūzijos pralaimėjimą kare. Karo veiksmai. Prūsija ir visa Šiaurės Vokietijos sąjunga turėjo persvarą artilerijoje. Rugpjūčio 23 d.  Įsiveržusi į Prancūziją, vokiečių kariuomenė apsupo prancūzų pajėgas Sedane. Toks įvykių posūkis lėmė, kad Prancūzijos žmonių akyse imperatorius ir monarchija galutinai prarado prestižą. Napoleonas III kaip Prūsijos karo belaisvis kalba su Bismarcku po Sedano kapituliacijos.  Prancūzijoje sudarius Nacionalinės gynybos vyriausybę. Karo rezultatai. Pripažinti Vokietijos suvienijimo faktą. Informacijos šaltiniai. L. Janulevičius, K. Kalniuvienė, A. Marciuks, R. ŽiugždaNaujųjų amžių istorija – Europos ir Amerikos šalys.


Prancūzijos noras dominuoti tarptautiniuose santykiuose, prisiimdama moderatoriaus vaidmenį; Prancūzijos ir Prūsijos nesutarimai dėl Ispanijos sosto;.

Prūsija ir visa Šiaurės Vokietijos sąjunga turėjo persvarą artilerijoje. Prancūzijos armijoje buvo betvarkė, vadovybė padarė keletą taktikos klaidų.

Rugpjūčio 23 d. naujai suformuota 120 tūkstančių žmonių turinti maršalo Mak-Mahono vadovaujama armija patraukė prie Meco į pagalbą maršalui Bazenui. Prie Bomono ši armija susidūrė su jungtinėmis Maaso ir III vokiečių armijos jėgomis.

 Įsiveržusi į Prancūziją, vokiečių kariuomenė apsupo prancūzų pajėgas Sedane, viena jų dalis buvo sumušta 1870 m. rugsėjo 1 d., o kita užblokuota tvirtovėje.

  • MS PowerPoint 1839 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (290 žodžiai)
  • Ingy
  • Prancūzijos-Prūsijos karas
    10 - 4 balsai (-ų)
Prancūzijos-Prūsijos karas. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/prancuzijos-prusijos-karas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:53
×