Prancūzijos revoliucija konspektas


Prancuzijos revoliucijos etapai. Didzioji prancuzijos revoliucija etapai. Didzioji prancuzijos revoliucija etapai. Didžiosios prancūzijos revoliucijos etapai. Didžioji prancūzijos revoliucija i etapas. Prancuzu revoliucijos pirmas etapas. Vienos kongresas istakos nutarimai. Didzioji prancuzijos revoliucija napoleonas. Prancuzijos revoliucija etapai. Prancūzų revoliucija i etapas.

Prancūzijos revoliucija. I etapas. Ii etapas. Iii etapas. Vienos kongresas. Prancūzyjos konstitucijos. Žygis į egiptą. Briumerio 18-oji (1799m). 1798m Napoleonas ir jo armija pasirengė žygiui į Egiptą. Norėdami išvengti anglų admirolo Nelsono laivynų, Viduržemio jūra turėjo perplaukti labai greitai. Prancūzų kariuomenei įžengus į Egiptą, lengvai užimtas Aleksandrijos miestas. Tuo metu Egiptą realiai valdė bėjai nameliukai, kurie mokėjo duoklę Konstantinopolio sultonui. (Egiptas priklauso Turkijos sultono valdoms). Nepasidžiaugus Napoleono pergalėms, ant kulnų lipo Nelsonas ir jo laivynas. Prancūzijos kariuomenė pasitraukė į Siriją, ten užgrobė Jafos miestą, bet Ako – nepavyko. Netrukus Napoleoną pasiekė žinia, jog Anglija, Rusija ir Austrija sudarė koaliciją prieš Prancūziją. Taip Napoleonas su 500 kareivių grįžta į Prancūziją.

1789m. Liepos mėn. – nacionalinis susirinkimas pasiskelbia steigia( karaliaus savivalės ir absoliutizmo simbolis) sukilimas išplito daugelyje miestų ir kaimų. Apsupusi bastiliją, minia trečiojo luomo žmonių pradėjo derybas su tvirtovės komendantu, bet jos buvo nesėkmingos. Bastilija buvo užimta. Aukšįtvirtinta konstitucinė monarchija – karalius išlieka ir turi veto teisę, bet valdžią riboja konstitucija.

Valdžia padalyta į tris dalis: vykdomoji ( karalius ir ministrai), įst. Leidžiamo1792m. Sankulotai puolė tiurli rūmus. Įstatymų leidžiamasis susirinkimas nušalino liudviką xvi nuo sosto ir karalius su šeima buvo uždaryti tamplio pilyje prancūzijoje nustojo egzistavusi konstitucinė monarchija. Įstatymų leidžiamąjį susirinkimą pakjakobinai – siekė įgyvendinti savąjį visuomenės projektą, paremtą ž. Ž. Ruso idėjomis: turtas visuomenėje turėtų būti paskirstytas po lygiai, bet privati nuosavybė gali išlikti. Turi būti įvesta visuotinė rinkimų teisė. Pasisakė už liudviko xvi mirties bausmę. (m. Robespjeras, ž. Dantonas, l. A. Sen-žiustas).

žirondistai –nuosaikiųjų respublikonų grupuotė. Siekė išvengti pilietinio karo, pasisakė prieš emigrantus, rėmė monarchbuvo suteikta teisė emigrantų žemes parduoti mažais sklypais, už kuriuos sumo1793m birželio mėn. Patvirtinta nauja konstitucija. Visi vyrai galėjo dalyvauti rinkimuose. Aukščiausia valdžia- nacionalinis susirinkimas, kurių susirinkimus patvirtindavo referend jakobinai paskelbė konstituciją, tačiau vykstant karui ir maištams, konstitucijos įsigalėjimas atidėtas iki taikos, o valdžia atiteko visuomenės gelbėjimo komitetui, kuris įtvirtino diktatūrą. Prieš maištininkus buvo griebtasi žiauraus teroro: įvestos tvirtos kainos būtiniausioms prekėms, valstiečiai tapo žemės savininkais, įvesta visuotinė karo susirinkus liepos 27d konvente, deputatų nutarimu, m. Robespjeras buvo uždarytas į kalėjimą. Po kelių valandų robespj teismas – nepriklausoma institušios konst. Galiojimas atidėtas taikos laikotarpiui, nae įst. Priėmimas direktorija ( iš penkių direktorių, kurie buvo lygiateisei, valdė po mėn. Skyrė ministrus. Kasmet po vieną narį siūlo 500 taryba ie renka seniūnų taryba.

Prasideda žmogaus ir piliečių teisių deklaracija, skiriasi nuo ankstesnių mažesniu dėmesiu teisėms. , nabekalbama apie žodžio, spaudos laisvę. Niekas negali būti doru žmogumi, nebūdamas nu3 konsulai, valstubės taryba, ministrai.

  • Istorija Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1415 žodžiai)
  • Gerdutija
  • Prancūzijos revoliucija konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Prancūzijos revoliucija konspektas. (2011 m. Spalio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/prancuzijos-revoliucija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:56
×