Prancūzijos transportas


Prancūzijos Transportas. Istorija. Sausumos transportas. Eurotunelis. Oro transportas Prancūzijoje. Šarlio de Golio oro uostas. Paryžiaus-Orli oro uostas. Paryžiaus Buržė oro uostas. Vandens transportas Prancūzijoje. Marselio jūrų uostas. Havros jūrų uostas. Geležinkelių transportas. TGV - Train de Grande Vitesse.


Transportas Prancūzijoje yra viena iš tankiausių tinklų pasaulyje. Prancūzija gali pasigirti viena iš patikimiausių ir veiksmingiausių viešojo transporto sistemų, gerai išplėtotu jūrų, oro transportu, kelių tinklu, taip pat prancūzija turi didžiausią geležinkelio tinklą Vakarų Europoje.

Pirmasis žmonių žingsnis prancūzijos infrastruktūroje buvo romėnų keliai, jungiantys pagrindinius objektus ir aprūpinantys greitą kariuomenės judėjimą, tačiau viduramžiais transportas tamo lėtas ir neptogus naudoti. Naujaisiais laikas atsirado labai daug patobulinimų. Greitai kasami kanalai, jungiantys upes. Atsirado daug pokyčių vandenynų laivybai, kurie padėjo krovinius gabenti daug greičiau ir patogiau į įvairius pasaulio jūrų uostus.

Air France yra pagrindinė avialinija į ir iš Prancūzijos. Kompanija turi 400 lėktuvų, 1 800 apytiksliai kasdieninių skrydžių į maždaug 185 maršrutus 83 šalyse.

Keltai, svarbiausi keleiviniai Prancūzijos uostai yra šiaurės pakrantėje, Roscoff, Saint Malo, Cherbourg, Kano, Havro, Diepo, Bulonės, Kalės ir Diunkerko miestuose. Paslaugos nuo čia yra daugiausia į Jungtinę Karalystę ir Airiją.

Nicos, Tulono ir Marselio uostai pietvakarių Prancūzijos pakrantėje valdo keleivinius keltus į Korsiką ir Sardiniją.

  • Microsoft Word 1925 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1003 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgaras
  • Prancūzijos transportas
    10 - 3 balsai (-ų)
Prancūzijos transportas. (2017 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/prancuzijos-transportas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 20:31
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo