Prancūzijos transporto sistema skaidrės


Prancūzijos transporto sistema. Prancūzija. Prancūzija yra didžiausia pagal plotą Vakarų Europos valstybė. Kelių transportas. Šalyje yra. Geležinkelių transportas. Prancūzija turi didžiausią geležinkelio tinklą Vakarų Europoje. Eurotunelis. Tuneliu kursuoja traukiniai. Jie gabena keleivius, krovinius. Oro transportas. Prancūzijoje yra. Vandens transportas. Prancūzijos upių tinklas yra labai tankus. Vamzdynų transportas. Prancūzijoje kaip ir daugumoje kitų šalių krovinių gabenimas vyksta ne tik oru. Išvados. Išnagrinėjus Prancūzijos transporto sistemą. Literatūra.


Prancūzija yra didžiausia pagal plotą Vakarų Europos valstybė, jos plotas - 547 030 km². Gyventojų skaičius 61 mln. Vien sostinėje - Paryžius, gyvena 10 milijonų gyventojų. Pati transporto sistema Prancūzijoje yra itin darni ir efektyviai veikianti. Šalyje veikia visos pagrindinės ir gerai žinomos transporto rūšys, todėl Prancūziją galima pasiekti žeme, oru ir vandeniu.

Šalyje yra 1 551 400 km kelių. Automobilių kelių ilgis, tenkantis 1000 km2 šalies ploto yra 1500 km, o Lietuvoje tik 570 km. Automagistralinių kelių tinklo ilgis 30 500 km, didžioji jų dalis veda link Paryžiaus ir iš jo. Prancūzų keliais važinėja daugiau nei 23 mln. automobilių. Susisiekimas šalyje yra labai geras: puikios geležinkelio bei susisiekimo autobusais sistemos. Daugiausia keleivių ir krovinių gabena automobilių transportas. Prancūzija yra ketvirtoji pasaulyje pagal automobilių gamybą, kuri sutelkta Paryžiuje ir Lione.

Prancūzijoje yra 478 oro uostai, įskaitant gruntinius nusileidimo takus, privačius oro uostus. Didžiausias oro uostas yra netoli Paryžiaus pavadintas Šalio de Golio vardu. Nacionalinė oro linijų bendrovė yra Air France taip pat veikia ir nemažai privačių kompanijų. Oro uostai yra puikiai išvystyti, juose kiekvieną dieną vykdomi tūkstančiai tiesioginių ir netiesioginių skrydžių.

  • Transportas Skaidrės
  • MS PowerPoint 4293 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (563 žodžiai)
  • Tomas
  • Prancūzijos transporto sistema skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Prancūzijos transporto sistema skaidrės. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/prancuzijos-transporto-sistema-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:15
×