Pranešimas spaudai „Globalinės turizmo ir išteklių problemos: Politinės, Socialinės, Ekonominės, Gamtosauginės“


Pranešimas spaudai „Globalinės turizmo ir išteklių problemos: Politinės, Socialinės, Ekonominės, Gamtosauginės“. Literatūra.


Kalbant apie turizmą, šiandieniniame pasaulyje auganti kultūrinė integracija daro tiesioginį poveikį turizmo vystymui, kuris yra svarbus ekonomikos, taip pat ir socialinės, politinės ar ekologinės perspektyvos atžvilgiu. Atsižvelgiant į sparčią turizmo plėtrą pasaulinėje rinkoje ir vis didėjantį turizmo sektoriaus konkurencingumą, svarbu įvertinti turizmo sektoriaus padėtį Lietuvoje ir nustatyti jo plėtros galimybes.

Pastaraisiais dešimtmečiais turizmas buvo pripažintas vienu iš pirmaujančių ir dinamiškiausių ekonominės veiklos rūšių. Remiantis PPO duomenimis, 2006, 85 procentai pasaulio šalių turizmui priskiriami penki labiausiai eksportuojančios ekonominės veiklos rūšys. Daugumoje šalių turizmas yra svarbus BVP, papildomoms darbo vietoms kurti ir tarptautinei prekybos pusiausvyrai aktyvinti. Turizmas daro didžiulį poveikį plataus vartojimo prekių konstrukcijoms, žemės ūkiui ir produkcijai; Todėl ji analizuojama kaip socialinio ir ekonominio vystymosi katalizatorius, o daugelyje šalių – Lietuvoje, ji pripažįstama prioritetine ekonomine veikla. Tarptautinės ekonominės integracijos ir globalizacijos aplinkoje į tarptautinio turizmo kategoriją įeinantis turizmas yra vienas svarbiausių turizmo rūšių, kuris skatina ne tik šalių bendradarbiavimą ir tarptautinius mainus, bet taip pat prisideda prie konkrečios šalies vidaus ekonominių problemų sprendimo. Kiekviena tarptautiniame turizmo mainuose dalyvaujanti šalis siekia skatinti atvykstantį turizmą, siekiant sustiprinti jo daromą teigiamą poveikį ekonomikai.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1037 žodžiai)
  • Kolegija
  • Milena
  • Pranešimas spaudai „Globalinės turizmo ir išteklių problemos: Politinės, Socialinės, Ekonominės, Gamtosauginės“
    8 - 1 balsai (-ų)
Pranešimas spaudai „Globalinės turizmo ir išteklių problemos: Politinės, Socialinės, Ekonominės, Gamtosauginės“. (2018 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/pranesimas-spaudai-globalines-turizmo-ir-istekliu-problemos-politines-socialines-ekonomines-gamtosaugines.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 01:16
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo