Pranešimo struktūra ir reikalavimai


Įvadas. Pranešimo samprata. Pranešimo struktūra. Įvadas. Dėstymas. Perėjimai. Pranešimo reikalavimai. Taisyklinga kalba. Teksto išdėstymas ir šriftas. Reikalavimai pranešimo pateiktims. Išvados. Literatūra.


Šiuolaikiniame techonologijų pasaulyje, kuriame daugelį dalykų valdo kompiuteriai, mobilieji telefonai, išmaniosios programėlės, vis rečiau galima išgirsti tikrąjį žodį. Žmonės tiesiog nebemoka sėkmingai bendrauti realiame gyvenime. Tačiau, reikia nepamiršti, kad vis dar egzistuoja ir kitoks informacijos pateikimo būdas – pranešimas.

Dažnai pranešimas yra sutapatinamas su viešąja paskaita, viešąja kalba. Pranešimas yra sakytinė forma. Tai yra puiki galimybė auditorijai perteikti savo nuomonę ar tiesiog išdėstyti tam tikrą temą. Vienas iš svarbiausių pranešimo tikslų – gebėjimas žodžiais pritraukti klausytoją. Nevisada reikia būti geru oratoriumi, kad pranešimas būtų nepamirštamas. Kartais užtenka žinoti tik tam tikras gudrybes, struktūrą ir reikalavimus.

Todėl šio darbo tikslas – išanalizuoti pranešimo struktūrą ir reikalavimus, išsiaiškinti ko reiktų vengti ir ką naudoti savo kalboje.

Darbo uždaviniai:

Darbą sudaro trys dalys – pranešimo sąvokos išsiaiškinimas, pranešimo sudarymo struktūra ir reikalavimai pranešimui. Rašant darbą numatoma naudotis knygomis, internetiniais šaltiniais ir mokomąja „Moodle“ aplinka.

„Pranešimas yra tam tikra mintis, kuriai suteikiama kalbos forma, mintis koduojama ir siunčiama klausytojui – pasakoma. Klausytojas turi išgirsti kalbą ir ją suvokti, iškoduoti pranešimą, po to – suprasti mintį ir atitinkamai reaguoti.“. (1, 10) Taip pat pranešimą galima apibūdinti kaip priemonę, kurią komunikuojantis subjektas perduoda dažniausiai tekstinę informaciją pasirinktos tikslinės grupės atstovams. Pranešime kalbama apie tai kas yra nuveikta, kokie šiuo metu yra aktualūs uždaviniai, numatomi ateities planai. Pranešimuose dažnai būna siūlymų ir rekomendacijų. Pranešimus skaito pranešėjai, jie gali būti labai įvairūs – nuo studento iki Prezidento.

Galima sakyti, kad tai yra viena iš svarbiausių pranešimo dalių, nes ji lemia pirmą klausytojo įspūdį apie kalbėtoją ir jo sakomą kalbą. Tik kūrėjo vaizduotė ir kūrybiškumas gali padėti kuriant įžanga – ja reikia pritraukti klausytojo dėmesį, sužadinti jo smalsumą ir norą išgirsti tolimesnes detales. Yra keli įžangų tipai. Prieš rašant įvadą reikia nuspresti kokį tipą pasirinksite, ar jis tiks kalbai ir auditorijai, kuriai norite pristatyti pranešimą. Būtina tiesiogiai susieti įžanga su kalba, tokiu būdu kalba taps sėkminga ir efektyvi. Kalba turi būti vientisa, todėl įžanga ir pabaiga privalo sietis su kalbos dėstymu.

Norėdami sulaukti tinkamos ir geranoriškos klausytojų reakcijos turite pasitelkti viską ką turite bendrą. Pavyzdžiui : patirtį, vertybes, tikslus. Tuomet klausytojai gali jus priimti kaip „savą“ ir susidaryti gerą pirmą įspūdį, susidomėti tuo ką norite papasakoti. „ Žinant kokia daugybė žmonių nusipirko bilietus į koncertą, galima manyti, kad daugelis iš jūsų buvote ten.“

  • Kalbos kultūra Projektas
  • Microsoft Word 49 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2467 žodžiai)
  • Kolegija
  • Roberta
  • Pranešimo struktūra ir reikalavimai
    10 - 7 balsai (-ų)
Pranešimo struktūra ir reikalavimai. (2016 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pranesimo-struktura-ir-reikalavimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:57
×