Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis - 12 klasės kalbėjimo potemė


Krybiniai ikvepimo saltiniai. Praradimas ikvepimo saltinis mokslo baze. "praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis. Pavadinimai potemei "praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis.

Tema: 16. Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis.

Kalbėjimo potemė 12 klasei. Kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje analizuosime ar tikrai praradimai gali tapti įkvėpimu kūrybai?. Puikus pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Kasdienis žmogaus gyvenimas yra lydimas įvairiausių įvykių, kurie jį vienaip ar kitaip paveikia. Tie įvykiai gali būti visai nedideli, o gali būti ir viską iš esmės keičiantys (tam tikri „lūžio“ momentai). Vis dėlto svarbiausia ne tai, kas žmogui nutinka, nes kiekvienam nutinka visko – ir gero, ir blogo, o svarbiausia tai, kaip į išgyvenamus dalykus sureaguojame, kokią tiesioginę įtaką jie mums padaro. Tam tikra tokios įtakos pasekmė yra kūrybinis įkvėpimas, daugiau ar mažiau lydintis kiekvieną žmogų (kartais turime entuziazmo kokiai nors veiklai, o kokiai nors kitai – visai ne ir ją atliekame abejingai; tasai „užsidegimas“, noras ką nors daryti ir yra įkvėpimas). „Užsidegti“ (kūrybine prasme) žmogus gali paveiktas džiaugsmo, sėkmės, bet ir pykčio, liūdesio, ilgesio, vienišumo. Tokie pavyzdžiai atsispindi tiek pasaulinėje, tiek lietuvių literatūroje. Kiekvienas kūrinys yra kilęs iš kokios nors emocijos ar kelių emocijų samplaikos. Ji (jos) nusakoma (nusakomos) kūrinio įvykiais, veikėjų likimais, pasakotojo pozicija ir paties autoriaus žinomu biografiniu kontekstu. Šioje kalboje labiausiai susitelksiu į šių dalykų ir konkrečių kūrinių sąsajas. Kokie išgyvenimai skatino vieną ar kitą autorių kurti kokios nors emocijos persmelktą literatūrą? Šiandien panagrinėsiu, ar gali praradimas būti kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis? Remsiuosi įvairiais XXa. lietuvių literatūros pavyzdžiais.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1301 žodžiai)
  • Mokykla
  • Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis - 12 klasės kalbėjimo potemė
    8.5 - 12 balsai (-ų)
Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis - 12 klasės kalbėjimo potemė. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/praradimas-kaip-kurybinio-ikvepimo-saltinis-12-klases-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 22:53
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo