Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis (Salomėja Nėris, Balys Sruoga ir kt )


Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis (Salomėja Nėris, Balys Sruoga ir kt ).


Kartais perskaičius kūrinį širdyje kažkas suvirpa, rodos, autoriaus jausmai ir išgyvenimai kalba tarp eilučių, o perskaityti žodžiai įsirėžia giliai į atmintį ir sielą, tačiau dažnai kūrinys tik praeina pro šalį lyg išblyškęs vaiduoklis ir gilaus pedsako nepalieka. Bet kokio menininko darbas yra geras tik tada, jei jis paliečia žmogaus gelmes ir nors šiek tiek sudrebina jo pasaulį. Tokie darbai gimsta tik tada, kai autorių aplanko įkvėpimas, kitaip vadinamas mūza. Anot antikinės graikijos mitologijos, egzistuoja devynios deivės -mūzos, kurių kiekviena atsakinga už skirtingą meno sritį. Jos žmogų aplanko skirtingais pavidalais, tokiais kaip: laimė, meilė, draugystė, grožis ir daug kitų. Visgi nuo seniausių laikų žinoma, kad neigiamos emocijos visada yra turtingesnis kūrybos šaltinis, nei džiaugsmas, o antikinės graikijos filosofai teigia, kad kelias į išmintį yra per kančią. Turbūt todėl būtent sunkumus išgyvenantys arba išgyvenę menininkai dovanoja pasauliui šedevrus. Savo kalboje įrodysiu, kad praradimas taip pat yra vienas iš mūzos pavidalų.

Aš tikiu, kad gyvenime neįmanoma prarasti visko. Nes praradęs draugą, žmogus vis dar turi šeimą, praradęs šeimą, vis dar turi save, praradęs save, vis dar turi sielą. Tačiau nepaisant to, skaudžiausiu praradimu ir didžiausiu kūrybinio įkvėpimo šaltiniu laikau, žmogaus laisvės praradimą. Nes netekus laisvės lieka tik viltis. Ta viltis, kuri liepsnojo ir ištremto į Štuthofą poeto, Balio Sruogos širdyje.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1315 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Domantas
  • Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis (Salomėja Nėris, Balys Sruoga ir kt )
    10 - 8 balsai (-ų)
Praradimas kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis (Salomėja Nėris, Balys Sruoga ir kt ). (2016 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/praradimas-kaip-kurybinio-ikvepimo-saltinis-salomeja-neris-balys-sruoga-ir-kt-.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:20
×