Prarasdami kažką svarbaus mes kenčiame, o kančia gali įkvėpti mus kūrybai


Prarasdami kažką svarbaus mes kenčiame , o kančia gali įkvėpti mus kūrybai. A. Škėma. J. Biliūnas. Š. Ragana.


Kūrybai pasireikšti ne visada reikia pozityvių emocijų ar būti dvasinio pakylėjimo viršūnėje, yra atvejų, kai kūrybos šaltiniu tampa dvasiniai ar kūniški išgyvenimai, praradimai. Lietuvių literatūroje yra nemažai pavyzdžių, kai kančios apimti žmonės pasinerdavo į kūrybą, tačiau ne visiems baigėsi laimingai. Savo kalboje tai ir aptarsiu.

Priverstas žmogus palikti savo gimtinę ir emigruoti svetur patiria kančią. Neretai namų ilgesys ir jausmas, jog esi netinkamoje vietoje, tarsi įkalintas, gali skatinti norą kurti. Lietuvių rašytojo Antano Škėmos kūrinyje „Balta drobulė“ sutinkame pagrindinį veikėją Garšvą, kuris kenčia būdamas emigracijoje, jis jaučia nepakeliamą vienatvę. Kūrinyje vaizduojama gimtosios šalies netektis ir jos ilgesys, kuris vyrui sukelia nepakeliamą kančią ir tampa kūrybos šaltiniu. Garšva norėtų rasti dvasinę nepriklausomybę, ne tik jausti, o stebėti pasaulį. Vyro manymu kūrėjas - vienišas, kenčiantis todėl vyras atstumia, net savo vienintelę meilę Eleną, dėl galimybės išgauti keletą legendų. Atsisakymas meilės pagilina jo kančią, bet viską daro dėlto, kad kentėjimas iššauktų kūrybą. Vyras dirba keltuve, tas keltuvas jam kaip kalėjimas. Dienose jis mato tik beprasmybę, o frazė „up ir down“, „up ir down“ tai parodo.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (827 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ovidijus
  • Prarasdami kažką svarbaus mes kenčiame, o kančia gali įkvėpti mus kūrybai
    10 - 3 balsai (-ų)
Prarasdami kažką svarbaus mes kenčiame, o kančia gali įkvėpti mus kūrybai. (2019 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/prarasdami-kazka-svarbaus-mes-kenciame-o-kancia-gali-ikvepti-mus-kurybai.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 23 d. 20:45
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema