Pratimai su didžiuoju kamuoliu


Įvadas. Pagrindiniai mankštos su didžiuoju kamuoliu principai. Terapinio kamuolio panaudojimas. Didžiųjų terapinių kamuoliu dydis. Pratimai su didžiuoju kamuoliu. Literatūros šaltiniai.

Pratimai atliekami su didžiuoju kaumuoliu, yra plačiai taikomi reabilitacijos metu. Taikant šiuos pratimus yra apsaugomi kelio sąnariai ir raiščiai, mažėja keturgalvio šlaunies raumens mikrotraumų kiekis ir raumenų skausmas. Įvairių fizinių pratimų taikymas tokio tipo pratybose lavina daugelį žmogaus fizinių ypatybių (aerobinį darbingumą, raumenų jėgos ištvermę, lankstumą, judesių koordinaciją). Naudojant pratimus su didžiuoju kamuoliu gerėja sąnarių paslankumas, raumenų tonusas, Atliekant pasipriešinimo pratimus su didžiuoju kamuoliu, gerėja peties sąnario judesių amplitudė, izometrinio krūvio metu 30 proc. padidėja blauzdos tiesiamųjų raumenų maksimalioji jėga, gerėja judesių koordinacija ir aerobinis pajėgumas. Atliekant pratimus su didžiuoju kamuoliu taip pat gerėja merginų fizinio išsivystymo ir fizinio parengtumo rodikliai.

Jau įprasta pacientų kineziterapijai naudoti specialios paskirties ,,Gymnic” ar kitus įvairių matmenų kamuolius. Tokios terapijos, kuri vėliau pavadinta neurodinamine terapija, pradininkai buvo kineziterapeutė Berta Bobath ir jos vyras gydytojas neurologas Karlas Bobath. Jie sukūrė kineziterapijos paralyžuotiems vaikams metodiką, pagal kurią pratimais su kamuoliais tobulinami netaisyklingi judesiai, normalizuojamas raumenų tonusas, gerinama pusiausvyra. Pastebėta, kad tokia gydymo metodika padeda sulėtinti vaiko kūno deformacijų atsiradimą. Kai kada, priklausomai nuo laiko, praleisto mankštos salėje, pažaidos pobūdžio ir įdėtų pastangų, galima išmokyti pacientą vaikščioti ar bent būti savarankiškesniam. Pasiekti gydymo rezultatai džiugina pacientus ir jų artimuosius visą likusį gyvenimą, nes suformuoti nauji judesių modeliai dėl neuroplastinių procesų smegenyse stabilūs.

Šiame darbe nagrinėsiu kaip naudojant didžiuosius kamuolius greičiau ir efektyviau pasiekti kineziterapijos tikslų, kokie pratimai ir kam taikomi.

Lanksti, įdomi ir kintanti priklausomai nuo paciento būklės programa. Pratimai sunkinami atsižvelgiant į paciento pasiektus rezultatus.

Mankštos metu stebima, ar taisyklingai atlikdamas pratimą pacientas tolygiai kvėpuoja.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 6384 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1622 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dalia
  • Pratimai su didžiuoju kamuoliu
    10 - 7 balsai (-ų)
Pratimai su didžiuoju kamuoliu. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pratimai-su-didziuoju-kamuoliu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:48
×