Prekės ženklo vertės kūrimas referatas


Įvadas. Prekės ženklo vertės kūrimas. Prekės ženklo atributų pasirinkimas. Prekės ženklo atributų pasirinkimo kriterijai. Prekės ženklo atributų kūrimas. Holistinio marketingo kūrimas. Kaip sukelti antrines asociacijas. Prekės ženklo vertės vertinimas. BBDO prekės ženklo vertės matavimo modelis. „Interbrand“ prekės ženklo vertės matavimo modelis. Prekės ženklo vertės valdymas. Prekės ženklo atnaujinimas. Prekės ženklo strategijos. Prekės ženklo išplėtimas. Prekės ženklo išplėtimo privalumai. Prekės ženklo išplėtimo trūkumai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Dauguma įmonių visame pasaulyje, siekiančių laimėti konkurencinę kovą, šiuo metu investuoja tiek į gamybos technologijas, tiek į prekių ženklus jiems populiarinti ir vartotojams skatinti teikti pirmenybę jų prekėms.

Prekių ženklai yra svarbūs įmonėms: jie padaro prekės valdymą paprastesnį, padeda tvarkyti atsargas, teisiškai apsaugo prekės savybes ir detales. Prekių ženklai rodo prekės kilmės šaltinį ar gamintoją bei suteikia galimybę vartotojams priskirti atsakomybę už prekę konkrečiam gamintojui ar tarpininkui. Jie sužino kurie prekių ženklai tenkina jų poreikius, o kurie ne.

Prekės ženklas suteikiamas prekėms ar paslaugoms, kurias norima išskirti : kas ji yra, kaip ji vadinasi, kaip ją atpažinti, ką ji „veikia“ ir pan. Galima prekės ženklą suteikti fizinei prekei, paslaugai, parduotuvei, asmeniui, vietovei ir net idėjai.

Prekės ženklo atributų pasirinkimas. Pavyzdžiui prekės ženklo pavadinimo, logotipo, simboliu, šūkio, reklamos.

Antrinės netiesiogiai susijusios su prekės ženklų asociacijos, siejamos su kitais objektais. Pavyzdžiui asmeniu, vieta ar daiktu.

Prasmingas: ar atributas įtikinamas, ar jis sako ką nors apie prekės ženklo vartotoją.

Patraukiantis: ar atributas patraukia išore, žodžiu ar kitaip skatina vartotojo susidomėjimą.

Apsaugomas: ar atributą galimą apsaugoti nuo konkurentų, ar jo negalima nukopijuoti.

Kurdami prekės ženklą kuriuo norėtų nustatyti savo prekės, marketingo specialistai gali rinktis iš daugybės prekės ženklo atributų. Pavadinimams nustatyti įmonės dažnai samdo marketingo tyrimų bendroves, kurios naudodamos kompiuterines duomenų bazes kurią pavadinimus pagal įvairias savybes. Įmonė turi būti tikra, kad jos pasirinktas pavadinimas dar nėra užregistruotas.

Rinkdamiesi preke vartotojai nėra linkę analizuoti papildomos informacijos. Asociacijos kurias sukelia prekės ženklo atributų patrauklumas, taip pat gali turėti didėlės įtakos prekės ženklo vertei. Prekės ženklo pavadinimas nėra vienintelis svarbus prekės ženklo atributas. Jei prekės ženklo teikiama nauda nėra itin konkreti, labai svarbu, kad prekės ženklo atributai atspindėtu nematerialias prekės ženklo savybes.

Šūkiai taip pat labai veiksmingi kuriant prekės ženklo verte, nes padeda vartotojams suprasti prekės ženklą ir jo unikalumą.

Kontaktas su prekės ženklų – tai bet kokia vartotojo patirtis, susijusi su prekės ženklu, prekės kategorija su rinka ir konkretaus gamintojo paslauga. Vartojo patirtis gali būti teigiama ir neigiama.

  • Microsoft Word 174 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2176 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvinas
  • Prekės ženklo vertės kūrimas referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Prekės ženklo vertės kūrimas referatas. (2016 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekes-zenklo-vertes-kurimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 22:29
×