Prekių ir paslaugų ženklų apsauga


Banko paslaugu metodiniai nurodymai. Prekės ženklas literatūra. Prekiu zenklo apsauga europos sajungoje. Prekiu zenklo apsauga lietuvoje. Leisti naudoti savo prekes zenkla kokia sutartis. Odontologijos paslaugų konkurencingumas. Microsoft prekiu zenklu apsauga. Naudojimasis svetimu prekių kodu ant prekių. Banko paslaugų ženklai. Paslaugu zenklai.

Įvadas. Prekės ir paslaugų ženklas. Ženklo kūrimas ir įregistravimas. Registruotų ir neregistruotų prekių ir paslaugų ženklų naudojimas. Registruoto prekių ir paslaugų ženklo naudojimas. Neregistruoto prekių ir paslaugų ženklo naudojimas. Prekių ir paslaugų ženklų apsauga. Prekių ir paslaugų ženklų apsauga lietuvoje. Prekių ir paslaugų ženklų apsauga europos sąjungoje. Tarptautinė prekių ir paslaugų ženklų apsauga. Išvados. Literatūra.

Šiais laikais, kai rinkoje yra daug vienodos kokybės prekių ir teikiamų paslaugų, konkurencija akivaizdi. Todėl, norint įgyti pranašumą prieš konkurentus, tuo pačiu, ir verslo sėkmę, reikėtų didelį dėmesį skirti prekių ženklams. Neužtenka vien tik sukurti gerą ir kokybišką prekių ar paslaugų ženklą. Jį reikia ir apsaugoti nuo galimo suklastojimo. Dėl ženklo plagijavimo įmonė gali patirti didelių finansinių nuostolių, todėl būtina skirti didelį dėmesį prekių ženklų apsaugai.

Šiame darbe bus nagrinėjami prekių ir paslaugų ženklai, jų įregistravimas, naudojimas bei apsauga.

Darbe naudoti metodai: nuoseklus metodinių nurodymų laikymasis, mokslinės literatūros

Bei elektroninių šaltinių analizė ir sintezė.

Prekių ženklas - bet koks žymuo, kurio paskirtis - atskirti vieno asmens prekes arba paslaugas nuo kito asmens prekių arba paslaugų, ir kurį galima pavaizduoti grafiškai (lr prekių ženklų įstatymas (pžį), 2 str. 1 d. ). Šiame įstatyme prekių ženklui prilyginamas ir ženklas, skirtas paslaugoms žymėti. Vartotojams prekės ženklas yra labai svarbi gaminio dalis, nes, tarkim, brangius gėrimus supilsčius į nepaženklintus butelius, mažai kas pirktų. Taigi, nepaženklinti gaminiai nebus laikomi kokybiškais. Dar yra išskiriami ir spekuliaciniai ženklai. Tai svetimi ženklai, kuriuos įsiregistruoja nesąžiningi asmenys, sužinoję, kad neregistruoto ženklo savininkai ruošiasi pardavinėti kokius nors gaminius, o kai tai pradeda daryti, pareikalauja iš jų pirkti įregistruoto ženklo licenciją.

Taigi, atskirti vienas prekes ar paslaugas nuo kitų prekių ar paslaugų yra vienas iš svarbiausių prekės ženklo požymių, kuris tiesiogiai naudingas prekės ženklo savininkui. Tapatūs prekės ženklai vertinami kaip reali galimybė suklaidinti vartotoją dėl prekių gamintojo, kokybės ir kitų savybių. Prekių ir paslaugų ženklai registruojami ir naudojami tam tikroms gaminių grupėms dešimčiai metų, kurie skaičiuojami nuo paraiškos registracijai padavimo dienos. Registruoto prekių ženklo savininkas įgyja išimtinę teisę į to ženklo naudojimą ir taip apsisaugo nuo galimo ženklo plagijavimo. Pagal sutartį jis gali leisti savo prekių ženklus naudoti ir kitiems asmenims.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (4163 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danas
  • Prekių ir paslaugų ženklų apsauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Prekių ir paslaugų ženklų apsauga. (2012 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekiu-ir-paslaugu-zenklu-apsauga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:45
×